ماشین فیلتر اگزوز

در موتورهای کشاورزی، صنعتی و راهسازی که در شرایط گرد و غبار و نامناسبی کار می کنند تصفیه هوای ورودی به موتور اهمیت بیشتری پیدا می کند و با ورود کمترین مقدار آلودگی به داخل سیلندر ها به مرور سبب آسیب جدی به آنها خواهد شد.

این پارچه ها برای افزایش مقاومت مکانیکی و شیمیایی با فویل آلومینیوم و یا رشته های سیمی نسوز مسلح می گردند و یا با استفاده از مواد خاصی همچون گرافیت، کربن و …

طراحی مسیر لولهها بسیار حائز اهمیت است، زیرا هرگونه مقاومتی در مسیر خروج این گازها سبب ایجاد فشار منفی شده و این به نوبه خود سبب کاهش توان خروجی موتور و افزایش حرارت میگردد.

از دیگر عواملی که موجب افزایش مصرف سوخت میشوند، استفاده از بار بیش از حد استاندارد، سرعت بیش از اندازه (بیش از ۱۲۰ کیلومتر) و استفاده از لاستیک و رینگهای با سایزهای (غیرتوصیه شده شرکت خودروساز) هستند. البته این صدا در حدی نیست که باعث آزار و اذیت و گوش خراش شدن شود.

در این شرایط معیوب شدن قسمتی از خودرو که معمولا با صدا و رفتار غیر عادی همراه است بسیار راحتتر و سریعتر قابل تشخیص است. به طور مثال سوراخ شدن منبع اگزوز خودرو ، موجب ایجاد صدایی شبیه به انفجار حین حرکت می شود.

توضیح مشکل: با فشردن پدال ترمز، خودرو به یک سمت شدیدا کشیده می شود. وجود دارد. البته باید توجه داشت که کاتالیست های خودرو همیشه حاوی هر سه فلز گروه پلاتین نیستند، بلکه ممکن است در بعضی از موارد فقط حاوی پلاتین و در بعضی موارد نیز حاوی پلاتین و رودیوم یا پالادیوم و رودیوم باشند.

گازهای خروجی توسط مانیفولد اگزوز از هر سیلندر جمع آوری شده و در نهایت به یک لوله واحد هدایت میشوند.

به طور متوسط هر کاتالیست عمر مفیدی بین ۳ تا ۴ سال را دارد و پس از آن کارایی خود را به طور کامل از دست می دهد و به این ترتیب خودروی شما به یک آلاینده محیط زیست تبدیل می گردد.

ساختار سلول باز این نوع فوم موجب جذب بیشتر صدا می گردد و از سوی دیگر برشدهی شانه تخم مرغی، آن را به یک عایق مناسب برای ساخت اتاقک های دیزل ژنراتور تبدیل کرده است. بنابراین حتماً توجه داشته باشید که هیچ وقت ترموستات را از روی موتور باز نکرده و در صورت نیاز به تعویض حتماً از ترموستاتهای استاندارد داخل بستهبندیهای ایساکو استفاده کنید.

شاید برایتان سوال باشد که استفاده از روغن موتور پارانوکس چه نتایج مثبتی برای خودروها به همراه دارد. استفاده از قطعات اصلی و استاندارد مورد تایید شرکت خودروساز (همچون فیلتر هوا، شمع، فیلتر بنزین، فیلتر روغن) تنظیم به موقع موتور خودرو، تنظیم باد لاستیکها متناسب با دمای محیط از عوامل موثر برکاهش و مصرف سوخت هستند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *