ماشین فیلتر اگزوز

بین قطعات فلزی که در تماس با یکدیگر هستند را با لاستیک پر می کنند. خلاصهترین توضیحی که میتوان در مورد کارکرد دلکو ارائه داد این است که دلکو توزیعکننده برق بین شمعها در سیستم جرقهزنی محسوب میشود.

اگزوزهای اسپرت این روزها در میان جوانان از محبوبیت بالایی برخوردار است. خروجی اگزوز تویوتا میرای،پاک تر از شیر نوشیدنیامتیاز بدهید بدون شک می توان میرایی را انقلابی بزرگ در صنعت خودروسازی دانست چرا که سوخت هیدروژنی آن می تواند بهترین جایگزین بنزین باشد.

اما دود خروجی از موتور آن ها هوا را آلوده می کند و برای سلامتی انسان ها مضر است. اگر شما در هنگام ترمزگیری صداهای خراش فلزی یا سایش شنیدید، این احتمالاً به این معنی است که لقمه­های ترمزتان کهنه شده است و وسیله نقلیه شما نیاز به تعویض لقمه ترمز داد.

این ممکن است باعث به آرامی کشیده شدن لقمه­ها شود، که صدای ناله یا غژغژ کردن رنجش آوری تا زمانی که گرم و خشک شود ایجاد می­کند. صدای بلبرینگ چرخ را با صداهای خراشیدن، نالیدن یا غژغژ کردن که ممکن است از ترمزها بیاید، اشتباه نگیرید.

۴-در حالت روشن (چه ساکن و چه در حال حرکت)، با هر بار فشار دادن گاز و رها کردن آن، صدای تقه شنیده می شود. ۲-هنگامی که موتور روشن است، با فشار دادن پدال گاز، صدایی شبیه به “چلق چلق” از قسمت بالای موتور شنیده می شود.

صدایی شبیه به “تق تق” یا “ضربه چکش” شنیده می شود. نرسیدن روغن کافی به قطعاتی که نیاز به روغن کاری دارند.

بوش های لاستیکی طبق خراب شده و نیاز به تعویض دارند. بعضی مدلها میتوانند صدا زنبوری باشند، برخی صدای بم دارند و تعدادی هم باعث تولید صدای ریز میشوند. حال منبع اگزوز ها با کاهش عامل نویز گیری یعنی افزایش عامل صدا باعث می شوند خروجی هوا سریعتر و بهتر عمل کند و باعث رانمدان بیشتری در موتور می شوند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت انتقال دود و گازهای ناشی از احتراق باید همراه با کاهش صدای این گازها که ناشی از حرکت سوپاپها در موتور و انفجارهایی است که در محفظه احتراق صورت میگیرد باشد که این کاهش صدا با طراحی خاص اگزوز و نصب قسمتهایی از اگزوز مانند منبع اگزوز صورت میگیرد.

۶-هنگام فشردن پدال گاز (در حال حرکت و درجا)، احساس لرزش زیادی در بدنه می کنید و این لرزش با صدای اضافی همراه است.

یکی از قطعات لاستیکی اتصال اگزوز یا موتور به بدنه جدا یا خراب شده اند. ولی اگر بصورت موازی به یکدیگر متصل شوند یعنی قطب مثبت یکی به قطب مثبت دیگری وقطب منفی یکی به قطب منفی دیگری متصل شود ایرادی در خودرو ایجاد نمی گردد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *