ماشین فیلتر اگزوز

تبصره 1 ـ ممكن است از طرف مؤسسات يا اشخاص با اجازه مراجع صلاحيتدار علايمي براي هدايت مراجعهكنندگان به مكانهاي اطراف راه نصب گردد، مشروط به اين كه اين تابلوها مانع ديدن تابلوهاي راهنمايي و رانندگي نشوند و ايمني راه را به خطر نيندازند.

چراکه کولر خودرو رطوبت موجود در کابین را جمع آوری می کند و این رطوبت را به شکل قطرات آب از لوله تخلیه اواپراتور تخلیه می نماید. در جدول زیر میتوانید مشخصات فنی کامل این خودرو را مشاهده کنید.

البته چنین مایع رنگی را باید در درب رادیاتور نیز مشاهده نمایید. اول آن که خدمات پس از فروش بسیار مناسبی به شما ارائه می دهند زیرا تمام قطعات تولید داخل هستند و می توانند در صورت بروز مشکل و خرابی آن را برای شما تعمیر کنند و دوم قیمت مناسب این محصولات است که قطعا با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و ارز خرید از محصولات داخلی بسیار به صرفه تر برای مشتریان است و سوم اینکه شما با خرید یک محصول تولید داخل به رونق چرخه اقتصادی کشور و هم چنین تولید اشتغال کمک می کنید که این امر هم بسیار خداپسندانه می باشد .

همانطور که گفتیم، خودروهایی که معمولا در جاده های ناهموار و کوهستانی تردد دارند، علائم خرابی اگزوز زودتر در آن ها دیده می شود.

در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که آن چه که از ماشین شما نشت می کند، آب واقعی است و مایعات دیگر نیست. گاهی اوقات نشت آب می تواند موجب نگرانی افراد شود. مشاهده آب در زیر خودرو ممکن است از نشت رادیاتور و یا از کولر به وجود آمده باشد که در صورت نشت رادیاتور، باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کرده و مشکل را برطرف نمایید.

وارد شدن گازهای سیلندر به سیستم خنککننده: اگر مشاهده میکنید که موتور خودروی شما داغ کار میکند و در آب رادیاتور نیز حبابهایی دیده میشود، باید خود را برای واشر سرسیلندر پراید سوخته آماده کنید. درست به همین دلیل است که هزینههای تعویض واشر سرسیلندر پراید یا واشر سرسیلندر هر خودروی دیگری زیاد خواهد شد.

به این صورت که لازم است بخش تایمینگ موتور پراید، منیفولد، اگزوز، سرسیلندر و حتی سیلندر پراید نیز باید باز شده و سپس واشر سرسیلندر تعویض گردد.

در این شرایط لازم است که خودرو را روشن نگه داشته و به آرامی روی درب رادیاتور آب بریزید و صبر کنید تا موتور خنک شود.

وقتی ماشینو در حالت سرد روشن میکنید اگه در رادیات باز باشه یهویی یه حبابی میپره بالا! خوشبختانه در اکثر مواقعی که دود سفید از لوله اگزوز خارج میشود مشکلی نیست، چرا که دود سفید خروجی آب چگالش شده بوده که در سیستم اگزوز بوجود می آید و این پدیده معمولا در روزهای سرد صورت میگیرد.

ورود مایع خنککننده به سیستم سیلندر: در این صورت از اگزوز خودرو، دودی سفید رنگ خارج میشود. در این حالت مایع خنککننده در حجم زیادی به سیلندر ماشین وارد شده و این سکته یا قفل هیدرواستاتیکی ایجاد میکند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *