ماشین فیلتر اگزوز

باز این مورد نیز صد در صد قابل اتکا نیست. به این شکل علاوه بر ازدیاد مصرف سوخت، میزان آلایندگی خودرو نیز بالا میرود. بالا رفتن میزان آلایندگی چیزی ست که شاید بتوانید از وضعیت خروج دود از اگزوز خودروی خود متوجه شوید.

اما از آن دقیقتر تست های آلایندگی خودرو هستند، که در صورت عدم قبولی اتومبیل شما در آنها؛ احتمال خرابی سنسور اکسیژن داده میشود. از این روی است که همیشه توصیه میشود تا نسبت به چراغهای پشت آمپر توجه کافی داشته باشید.

در صورتی که احساس کردید بوی دود خارج شده از اگزوز متفاوت بوده و چیزی شبیه به سوختن بنزین خام از آن استشمام میشود، باید نسبت به خرابی سنسور اکسیژن شک کنید.

کامپیوتر خودرو، در شرایط آب و هوایی و میزان درجه حرارت مختلف، نسبت هوا به سوخت را تعیین کرده و سنسور اکسیژن میباید این نسبت را تنظیم نماید. این ولتاژ به ECU خودرو منتقل شده و ECU یا همان کامپیوتر به این شکل توازن مخلوط سوخت و هوا را حفظ مینماید.

یکی از بهترین راهها برای اینکه مطمئن شویم مایع خروجی آب است یا ماده دیگر، این است که رنگ دود خروجی از اگزوز خودرو را به دقت مشاهده کنیم.

ولی روغنی شدن، و دود آبی مربوط به روغن سوزیه. 29-سلام.اذرماه ۹۴ یکدستگاه سمند EF7 سخنگوصفرکیلومترازایران خودرو تحویل گرفتم بعداز ۶ماه و ۱۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد نظروتجربه خودم رابرای مخاطبین کانال وزین ” دنده ۶ ” به اشتراک میگذارم. در دو طرف بالای شیشه جلوی این خودرو دو ضربه گیر دیده می شود که آنها در کنار ساحل کار خود را نشان می دهند، این خودرو به گفته متخصصان یکی از خودروهای ساحلی سیتروئن می باشد به طوری که اگر با این خودرو به لب ساحل تشریف ببرید پس از باز کردن چادر و شیشه از قسمت لوله ای اتاق شیشه به روی درب موتور می خوابد و آنها به این دلیل می باشند که قاب آهنی دور شیشه درب موتور فایبری اتومبیل را زخمی نکند نکته جالب دیگر این ژیان وجود 8 عدد قالپاق می باشد که 4 عدد آنها تابستانی می باشند که در حال حاضر به زیر این خودرو هستند و 4 تای دیگر برای فصل سرد هستند.

اختلاف میزان اکسیژنی که درون لوله اگزوز و هوای بیرون وجود دارد، ولتاژی در سنسور اکسیژن ایجاد میکند. اگر تسمه تایم خودرو به درستی تنظیم نشود و یا از تنظیم اصلی خود خارج شود، در نتیجه در تنظیم بالا و پایین رفتن سوپاپ ها مشکل ایجاد شده و خودرو احتراق مناسبی نخواهد داشت.

زمانی که سنسور اکسیژن معیوب شده و عملکرد خود را به درستی انجام ندهد، معمولا خودرو در سربالاییها بدون توان بالا رفته و یا ریپ میزند. یکی از ساده ترین روشها برای آگاهی از خرابی سنسور اکسیژن، روشن شدن چراغ چک آن خواهد بود.

بنا بر هشدار یونیسف بیش از 4.5 میلیون کودک در بریتانیا در مناطقی با آلودگی هوا در سطحی بسیار سمی بزرگ می شوند. این کار برای جلوگیری از صدمه به افراد و خسارت به دستگاه می باشد.

این موتور 6/2 لیتری، 455 اسب بخار قدرت و 624 نیوتن متر تورک ناقابل را تقدیم شما میکند، بیآنکه منتی بر شما بگذارد. سیستم اگزوز، از طریق منیفولد (چندراهه) اگزوز، گازهای خروجی را از سرسیلندر جمع میکند و مانند یک قیف، این گازها را بهسمت بیرون از سیلندرها هدایت میکند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *