عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

این امواج از میان مجموعه ای سوراخ عبور کرده و وارد یک محفظه دیگر میشوند. هر خام سوزی ای مصرف بالا ایجاد میکند اما هر مصرف بالایی خام سوزی ایجاد نمیکند.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهای تولید خودرو کم مصرف کاهش وزن خودرو است که شرکت اگزوز خودرو خراسان با کاهش ۳ کیلو گرمی در یک قطعه در این امر موفق بوده ضمن اینکه شرکت اگزوز خودرو خراسان در تنوع محصولات هم موفق بوده است.

یک راه برای آزمایش کردن این قطعه، بستن مسیر برگشت بنزین با انبردست و نگاه به کارکرد موتور در حالت درجا و با بالا بردن دور موتور است.

اين ایراد كه معمولا در خودروهايي با كارکرد بالا ديده ميشود، بيشتر اوقات به خاطر نشتي روغن در مخلوط سوخت و هوا در اگزوز ظاهر ميشود، فقط چند قطره روغن ميتواند دود خروجي را به اين رنگ در بياورد.

سطح فشار هوا – دامنه موج، بلندی صدا را تعیین میکند. ب:بالا بودن فشار پمپ بنزین در پمپ های برقی کمتر پیش میآید .بررسی کنید تا مسیر برگشت بنزین به باک مسدود نباشد .در غیر این صورت یک صافی اضافه به مدار وصل کنید یا پمپ بنزین(مکانیکی) را از بدنه سیلندر موتر با گذاشتن واشر دور کنید.

در موتورهای دیزلی قدیمی که مکانیزم پاشش سوخت و رگلاتور در آنها بصورت مکانیکی بودند به راحتی از تنظیم خارج شده و به دلیل فشار بالای تزریق سوخت، نیازمند حساسیت خاصی بودند که در صورت عدم سرویس و فرسودگی بیش از حد، شاهد بروز دود غلیظی در اگزوز آنها بودیم.

فاصله فن ها نسبت به هم: فن ها باید حداکثر در فواصلی از هم نصب شوند که سرعت هوای پرتابی از یک جت فن، هنگام ورود به جت فن بعدی کمتر از 0.2 متر بر ثانیه نشود. این نوع از فن آکسیال، جهت تهویه و هوارسانی در حجم های بزرگتر نظیر تهویه پارکینگ ها، صنایع کوچک و بزرگ، کارخانجات، معادن، تهویه تونل ها و غیره استفاده می گردد.

همان طور که پیش تر گفتیم اگزوز فن ، هوا ی نامطبوع را از داخل محیط به بیرون منتقل می کند. ۲-پیچ تنظیم سوخت دور آرام (همان پیچ هوا)را به آرامی ببندید تا جایی که موتور خاموش شود سپس به اندازه ی نیاز موتور باز کنید اگر موتور خاموش نشد اشکالی در سیستم است.

در کار عیبیابی، گازهای تولید شده از مانیفولد خروجی سامانه اتومبیلها که در حقیقت محصول احتراق و ترکیب سوخت با هوا است، به عنوان در دسترسترين سيال مورد آزمايش، میتواند بسیار کمک کننده باشد.

راه علمی این کار لستفاده از چراغ دلکو است. هم چنین قفل گازی در این پمپها به خاطر گرما نیز شایع است. عیب در سیستم جرقهزنی میتواند ناشی از خرابی کویل نیز باشد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *