عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

عملکرد اجزای سیستم اگزوز ماشین با خروج دود از انبار اگزوز پایان می پذیرد. یکی دیگر از بخش های اگزوز ماشین را انبار اگزوز تشکیل می دهد که نقش قابل توجهی در کاهل صدای خودرو دارد و از لرزش لوله اگزوز تا حد قابل توجهی پیشگیری می کند.

در صورت نیاز به تعویض اگزوز ماشین و تعمیرات خودرو در افدسیه نیز می توانید ماشین خود را نزد مرکز خدمات و تعمیرات تخصصی خودرو تون آپ 110 برده و اقدام به خرید یک اگزوز با کیفیت بالا نمایید و از کادر حرفه ای این مرکز خدمات و تعمیرات تخصصی خودرو تون آپ 110 بخواهید تا این قطعه را برای شما تعویض کند.

طبق عکسهای بالا، بر سر راه اگزوز خروجی یک فیلتر وجود دارد که جرقه های خروجی اگزوز را میگیرد و در محفظه ای جمع آوری میکندو لذا این محفظه هر از گاهی باید تخلیه شود.

غلظت گازهای آلاینده در خروجی اگزوز افزایش خواهد یافت. در نتیجه سوخت ارسالی کمتر از مقدار لازم برای یک احتراق صحیح است و باعث دود کردن کم موتور و افت قدرت میشود. پس حتما باید محصولی را انتخاب کنید که نوع صدای خروجی آن به هنگام روشن کردن ماشین و همچنین گاز دادن آن بسیار برایتان گوش نواز باشد.

انباره ی اگزوز: انباره ی اگزوز خودرو وظیفه دارد سرعت گاز های خروجی را گرفته و صدای خروج گاز ها کم و بی سر و صدا کند.

صدا خفه کن باید طوری طراحی شود که گازهای خروجی موتور در آن به آهستگی انبساط یافته و به اندازه کافی از انرژی حرارتی آن کاسته شود.

تمامی قطعات خودرو دارای عمر مفید هستند و پس از به پایان رسیدن این زمان تمامی قطعات خودرو عملکرد اولیه خود را از دست خواهند داد و در نهایت کارایی خودرو را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

این میزان با توجه به ارتفاع از سطح دریا، درجه حرارت محیط، رطوبت نسبی محیط، عمر دیزل ژنراتور و البته کیفیت گازوئیل مصرفی متغیر است. یکی از این قطعات خودرو که دارای عمر مفید می باشد اگزوز ماشین می باشد.

گازهای خروجی: بعد از سوختن هوا و بتزین مقداری از هیدروکربن نسوخته، منواکسید کربن، دی اکسید کربنو فسفر با فشار بسیار زیاد پیستون از محفظه احتراق خارج شده و وارد منیفولد یا هدرز می شود. همچنین در مورد لکه زیستگاه ارس نیز قرار بوده آسیبی به آنها وارد نشود اما این جاده سازی اثراتی را در ارس داشته است.

دلیلش این است که توان مبدل کاهش یافته است و بهدلیل تخریبشدن و داغشدن سلولها و نیز مسدودشدن راه عبور گازهای اگزوز، موتور نمیتواند بهخوبی تنفس کند. قبل از اینکه با استفاده از روش های کنترل و کاهش صدای موتور، صدای خودروی خود را کاهش دهیم، بهتر است ابتدا به این موضوع توجه داشته باشیم که آیا صدای خودروی ما به تازگی افزایش یافته است و یا از همان ابتدا این مشکل را داشته است؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *