عیب یابی مشکل ماشین / تشخیص ایراد خودرو از طریق رنگ دود اگزوز

حرارت اگزوز ژنراتور گازی از طریق مبدل های حرارتی (بویلر یا دیگ بخار و لوله کشی و غیره) می توان برای گرمایش ساختمان مسکونی و گلخانه استفاده نمود. از جمله تولید کننده موتور دیزل ژنراتور ، نوع و نحوه کار موتور دیزل ژنراتور و نهایتا نحوه نگهداری از موتور دیزلی بر روی دیزل ژنراتور را اشاره نمود.

دیزل ژنراتور جهت تامین جریان الکتریکی است ، که در هنگام قطع برق و جلوگیری از انقطاع از فعالیت های روزانه و یا اخلال در فعالیت های کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد . موتور ژنراتور منبع انرژی مکانیکی ورودی به دیزل ژنراتور می باشد.

ژنراتور یا همان دینام ( همچنین به عنوان “genhead” شناخته می شود) بخشی از دیزل ژنراتور است که خروجی برق حاصل از ورودی مکانیکی عرضه شده توسط موتور دیزل ژنراتور را حاصل می نماید . این منبع دقیقا جای منبع فابریک خودرو نصب می شود و علاوه برآنکه باعث بهبود خروجی هوا از خودرو می شود، صدای خاص و جذابی را نیز تولید می کند.

با این حال ، موتور دیزل ژنراتور OHV نیز گران تر از موتورهای دیگر است. البته باید به این مسئله نیز توجه داشت که منبع اگزوز یک قطعه مصرفی می باشد که به مرور زمان عمر مفید آن تمام می گردد.

عوامل متعددی وجود دارد که می بایست در ذهن داشته باشیم تا یک موتور دیزلی خوب را برای دیزل ژنراتور خود انتخاب نماییم.

گاهی اوقات ممکن است متوجه میزان قابلتوجهی آب در زیر ماشین خود شوید؛ البته امکان دارد این میزان نشتی آب برای خودرو شما خطرناک نباشد، اما به هرحال توجه شما را میطلبد.

اگزوزها قهرمانی از یک بخش اصلی تشکیل میشوند که بجای قسمت انتهایی اگزوز موتور سیکلت نصب میشود که بعضی از موتور سیکلت ها مثل ان اس یا آر اس یا بنلی تک سیلندر و جفت سیلندر به این دلیل که اگزوزشان زیر موتور نصب میشود باید برای استفاده از اگزوز قهرمانی، قطعه ای به نام هدرزباید اظافه کنند.

ما دراین مطلب به 2 نکته اساسی درانتخاب یک موتور دیزلی برای استفاده در دیزل ژنراتور اشاره می نماییم. در این مطلب ما نحوه کارکرد یک دیزل ژنراتور ، اجزای اصلی یک دیزل ژنراتور و عمل یک دیزل ژنراتور به عنوان یک منبع ثانویه انرژی الکتریکی در زمینه های مسکونی و صنعتی بررسی می کنیم .

در ژنراتور گازسوز به دلیل حرارت بالای موتور و اگزوز و جهت استفاده از این گرما و افزایش بازدهی دستگاه از سیستم chp یا تولید همزمان برق و حرارت استفاده می شود.

قیمت chp جهت استفاده در ژنراتور گازی در حدود ۵ درصد قیمت کل ژنراتور گازسوز می باشد. این قطعات با یکدیگر به صورت اتوماتیک در ارتباط می باشند که منجر به حرکت نسبی بین میدان های مغناطیسی و الکتریکی می شوند ، که به نوبه خود تولید برق می گردد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *