علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

صدا خفه کن مدرن در ماشین ، بدون توجه به ظاهر ساده ، یک دستگاه با تکنولوژی بالا است که وظیفه آن نه تنها حذف گازهای خروجی از سیستم اگزوز ، بلکه کاهش سطح سر و صدا است که توسط قطع پالس های متغیر فشار بالا و پایین گازهای خروجی ناشی از موتور.

به طور کلی اگزوز سبب خروج و هدایت گازهای انتشار یافته در سیلندر موتور دیزل به خراج را فراهم می نماید.اجزای تشکیل دهنده اگزوز دیزل ژنراتور شامل منیفولد اگزوز ، لوله رابط ، منبع اگزوز صدا خفه کن و خروجی دود اگزوز می باشد.

صدای موتورسیکلت بواسطه فعالیت موتور سبب شده است تا طراحان انواع مختلف موتورسیکلت به دنبال طراحی موتورها با صدای پایینتر باشند و در این راه تمام تلاش خود را بکار میبرند.

در این موتورها برای شعلهور ساختن سوخت از حرارتهای بالا استفاده میشود. ZXR-7 در سال 1993 برای کاواساکی افتخارآفرین شد. 1988؛ نخستین وسیله نقلیه خدماتی کاواساکی با نام MULE 1000 به بازار عرضه شد. در 1987، کاواساکی با عرضه یک مدل تماما جدید (دستکم در آمریکا) که KX80 Big Wheel نام گرفت تلاش کرد تا این کمبود را برطرف کند.

با از رونق افتادن کلاس 100 در آمریکا در اوایل دهه هشتاد، خلائی در بازار بوجود آمد چون برخی از راکبهای نوجوان برای سواری با یک موتورسیکلت 80 سیسی زیادی بزرگ بودند و در عین حال هنوز آماده کار با 125 سیسی ها نبودند.

سپس در راند 4، تاتِکاوی با موتورسیکلت KX125SR مجهز به KIPS اول شد که این نخستین برد، برای معرفی فناوری KIPS اهمیت بسیار داشت.

، بنابراین خنک کننده موثر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فضای رقابتی بین خودروسازان در طی قرن گذشته تاثیر قابلتوجهی در افزایش قابلیتها و بهبود کارایی خودروهای امروزی داشته است. ، طراح انجین موتورسیکلتهای موتوکراس بود که توانست اصول عملکردی دو فناوری ATAC و YPVS را در مکانیزم واحدی بگنجاند.

توضيح مشکل: پدال کلاچ را فشار می دهيد ولی دنده را نمی توانيد عوض کنيد.سعی نکنيد که با زور دنده را عوض کنيد. این شرکت در حال حاضر سومین شرکت بزرگ صادر کننده خودرو در چین محسوب می شود و در ایران با همکاری شرکت کرمان موتور اقدام به تولید تعدادی از خودروهای ساخت خود نموده است که از جمله آن ها می توان به لیفان ایکس 60، لیفان 620 و همچنین لیفان 520 اشاره کرد.

هرچند در ابتدا این امر باعث افزایش شتاب اولیه به مقدار ناچیز و افزایش قدرت موتور از ۳ تا ۷ اسب بخار میشود، ولی پس ازمدتی قدرت موثر موتور خودرو از حالت نرمال اولیه خود نیز کمتر میشود و در نتیجه این کار نتیجه کاملا برعکس میدهد.

این مدل جدید که نتیجه شش سال کار روی جنبههای مختلف موتورسیکلت KX500 ، به لحاظ توان بسیار خوب بود و کنترلپذیری رضایتبخشی هم داشت. ZX-11 تا سال 1995 (شش سال متوالی) سریعترین موتورسیکلت جهان بود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *