علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

ابتدا به ماده ای میپردازیم که باعث میشود خودرو اینقدر سنگین باشد. هوندا سیویک هاچبک ۲۰۲۲ پس از معرفی در ابتدای سال جاری میلادی روانه بازار آمریکا میشود. برای مثال، در سال 2007 در یک خودرو معمولی 1090 کیلوگرم و در یک وانت یا خودروی شاسی بلند حدود 1360 کیلوگرم فولاد به کار رفته بود.

در طول این سال ها، صنعت فولاد بسیار رشد کرده است؛ به همین خاطر امروزه خودروسازها میتوانند برای قسمت های مختلفی از خودرو از انواع مختلفی فولاد استفاده کنند. 2.8/5 6رای ارسال رتبه این پســت برای شما مفیــد بود ؟

در واقع این کیت یک مسیر میانبر است که بخشی از مسیر اگزوز شما را حذف نموده و امکان لذت بردن از صدای اسپرت خودرو شما را فراهم می نماید. به گفته ی یکی از نمایندگی های تویوتا معمولا ناک زمانی اتفاق می افتد که خود شمع نیز می خواهد جرقه بزند و به این ترتیب دو احتراق با هم در داخل محفظه ی احتراق ایجاد می شوند و با یکدیگر تداخل می کنند، چنین موردی فشار و تنش زیادی را به موتور وارد می کند که صدای آن را می توان از بیرون نیز شنید.

اگزوز آکروپویک (Akrapovic) : صدای بسیار بم و سنگین به همراه ویبره زیاد.. از این مواد برای ساخت اجزایی که حتی به فکرمان هم خطور نمیکنند مانند عقربه های روی صفحه تا قطعات بزرگ مانند بدنه موتور یا چرخ دنده های گیربکس استفاده میشود.

زمانی که ای سی یو به کویل دستور می دهد تا ارسال برق را برای احتراق قوی بیشتر کند موجب عطسه زدن اگزوز می شود.

خودروهای جدید دیگر دارای فیلر یا شیم نیستند و عمل آب بندی سوپاپ آنها توسط قطعه ای به نام استکان تایپیت انجام میشود که این کار بصورت خودکار یا فشار با روغن انجام میشود.

امروزه در صنعت خودروسازی از مقدار زیادی پلاستیک استفاده میشود وحتی میتوان گفت، بالغ بر 50 درصد از ساختار یک خودرو جدید را این ماده تشکیل میدهد.

نصب توربوساند بسیار راحت است و با استفاده از پیچی که بر روی توربو ساند است بر روی دهانه اگزوز خودرو فیکس میشود.

علاوه بر اجزا داشبورد، بسیاری از بخش های کوچک داخل موتور مانند دسته میله بازدید روغن هم از پلاستیک ساخته شده است.

برخی از مدل های از تولید کنندگان ژاپنی با محدود شتاب دهنده مجهز، آن را به قبل از آموزش می رود. تعميرگاهي كه هر روز دهها ماشين وارد و از آن خارج ميشود.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *