علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

پيشرانه 249 سي سي زونتس ZT250R قادر است تا به بيشترين قدرت 24.1 اسب بخار ( در برخي از مراجع اين قدرت برابر با 26 اسب بخار عنوان شده است) و گشتاور 23 نيوتن متر برسد که براي يک موتور تک سيلندر شهري با وزن خشک 144 کيلوگرمي، کافي خواهد بود که شتاب بسيار خوب اين موتورسيکلت، بيانگر اين تناسب قدرت و وزن است.

قدرت و گشتاور توليدي با يک گيربکس دنده اي شش سرعته و به صورت زنجيري به چرخ عقب منتقل مي شود که کارکرد اين گيربکس نيز بي عيب و نقص است.

متناسب با نیاز های بازار محصولات تولیدی توسط پیا برای خودرو های تولید داخل و خودرو های تولید خارج خواهند بود .

به این معنی که هوای کم فشار در یک جهت وارد فضای فن شده و در همان راستا پس از عبور از میان پره های پروانه و جذب انرژی آن، با سرعت بالایی به بیرون پرتاب می شود.

آیا اطلاع دارید که تفاوت فن مکنده و فن دمنده در شکل پره های آن هاست؟ با تمامی احترام به توانمندی های جنسیس کوپه که در این رنج قیمتی بواقع نه تنها در ایران بلکه در دنیا خودروی کم رقیبـی درحال حاضرست اما برنده این طوفان زرد با برتری مثبت ۴ امتیاز پورشه باکستر است که بدلیل عرضه پکیجی ویژه و استثنایی مرکب از توانایی های چشم گیر خود دقیقـا بایـد به یاد داشت که هیچگاه نمی توان کیفیت و طعم یک چلوکباب را با همبرگرساده مقایسه کرد!

اين موتورسيکلت از يک پيشرانه تک سيلندر چهار زمانه با چهار سوپاپ و دو ميل سوپاپ در بالا بهره مي برد که گفته مي شود از روي پيشرانه هوندا CBX250 کپي برداري شده است.

خودروهای هیبریدی به دو دسته خودروهای هیبریدی سری و خودروهای هیبریدی موازی تقسیم میشوند. زونتس از از اولين موتورسيکلت هاي وارداتي انژکتوري چيني به کشور محسوب مي شود. پيشرانه زونتس ZT250R جدا از اينکه داراي رادياتوري براي خنک شدن پيشرانه است، سيستم روانکاري آن نيز مثل بقيه موتورها نبوده و روانکاري به صورت کارتر خشک است که اين تکنولوژي امروزه در خودروهاي اسپرت و سوپر اسپرت استفاده مي شود.

همان طور که مي دانيم يکي از کارکردهاي روغن در موتور جدا از وظيفه روانکاري آن، کمک به خنک شدن پيشرانه با جذب و انتقال حرارت پيشرانه است. در انتهاي دوشاخه عقب نيز به سبک موتورهاي قديمي، شاهد زنجيرکش هستيم تا شل شدن زنجير به مرور زمان به کمک اين قطعه ساده، برطرف شود.

در اين روش، کارتر روغن حذف مي شود و روغن به کمک اويل پمپ فشار بالا به قسمت هايي که بايد روانکاري شوند، ارسال خواهد شد. يکي از ويژگي هاي خاص اين پيشرانه در سيستم روانکاري و خنک کاري روغن آن است.

برخلاف انتظار که هميشه رادياتور جلوي موتور حرف از خنک کاري پيشرانه با آب مي دهد، رادياتور اين موتور براي خنک کردن روغن پيشرانه است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *