علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

اگزوزهای دوگانه بخاطر دارا بودن حجم بزرگتری نسبت به اگزو تک خروجی حجم دود بیشتری را به بیرون منتقل میکنند.

رسول شقاقی کارشناس خودرو با بیان این مطلب یادآورشد: عده زیادی از مردم باتوجه به این که فکر میکنند با برداشتن کاتالیست کانورتور شتاب اولیه خودرو افزایش مییابد، اقدام به این کار میکنند.

رادیاتور یکی از اجزاء خودرو است که برای خنک کردن موتور خودرو با سیستم خنک کننده موتور در تعامل است. کارکرد غلط و عملکرد ناقص ترموستات در سربالایی و ترافیک، داغ شدن موتور پراید را به دنبال دارد. در برخی موارد اگزوز شما از نظر ظاهری تمیز و بدون مشکل است اما صدای آن تغییر کرده در این شرایط امکان خرابی شبکههای داخلی وجود دارد.

به هر دلیلی ممکن است پروانه واتر پمپ هرز شود و چرخش آب انجام نشود یا اینکه پره های داخلی واترپمپ خورده شوند و یا رسوب بگیرند.

در این شرایط اگر مقداری آب روی رادیات بریزید، دما به سرعت پایین می آید. بهتر است آب رادیاتور را به صورت مداوم چک کنید و اگر با کم شدن این مایع مواجه شدید احتمالا سوختن واشر سر سیلندر وجود دارد.

امکان تحویل دستگاهها به صورت اگزوست فن باکس نیز وجود دارد. واتر پمپ بخش مهم دیگری از سیستم خنک کننده اتومبیل است که خرابی آن نیز به عنوان علت داغ شدن موتور پراید مطرح می شود.

همه اتومبیل ها دارای دو دور تند و کند فن هستند. اگر فن رادیاتور به هر دلیل خراب شده باشد، دور و قدرت مناسبی نخواهد داشت. وقتی دور تند فن کار نکند، آمپر بالا می رود.

وقتی موتور سرد است، درب رادیات را باز کنید و کانال های آن را به خوبی بررسی کنید؛ اگر کثیفی رادیاتور علت داغ شدن موتور پراید شما است، بهتر این است که رادیات را کاملا تمیز یا به طور کلی تعویض کنید؛ یادآوری می کنیم که تعویض رادیات در مقایسه با تعمیر آن به صرفه تر است.

اگر رادیاتور کثیف شده باشد و جرم گرفته باشد، مایع خنک کننده در سیستم درست نمی چرخد. این فقط پس از خنک شدن برای رنگ آمیزی خنک کننده ضروری خواهد بود.

اینکه می گوییم داغ شدن موتور تبعات سنگینی دارد، به هیچ وجه اغراق نکرده ایم. با بالا رفتن آمپر، قلب ماشین که همان موتور است، از رادار خارج می شود و تبعات بسیار سنگینی را به همراه خواهد داشت. البته بماند که واکنش مردم در این باره چیست و چقدر از این صدای بم ناراحت می شوند.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *