علت صدای بلند اگزوز ماشین های رالی چیه؟

حدود %80 دياكسيدگوگرد ابتدا به صورت هيدروژن سولفوره (H2S) درجوكره زمين پخش شده، سپس به اين گاز تبديل ميگردد و فقط %20 آن به صورت دياكسيدگوگرد منتشرشده است. بهطور كلي %80 دياكسيدگوگرد كه مستقيماً وارد جو ميگردد يا به عبارت ديگر %16 كل دياكسيدگوگرد موجود در هوا از طريق احتراق سوختهاي گوگرددار تشكيل ميشود.

مقدار (SO2 ) حاصل در احتراق سوختهاي فسيلي گوگرددار در حدود 25 تا 30 برابر SO3 پديد آمده از اين طريق ميباشد . این ماده دارای مقاومت حرارتی تا دمای 700 درجه سانتیگراد بوده و از مقاومت به خوردگی بالایی نیز برخوردار است به طوری که میتواند در برابر نفوذ آب، کلر و اکسیژن مقاومت کند.

SO3 در محيط مرطوب به سرعت در ذرات آب حل شده و توليد اسيد سولفوريك مينمايد؛ كه بهنوبه خود ممكن است به تشكيل نمكهاي سولفاته از قبيل سولفات آمونيوم بينجامد. تبخير بنزين از باك و كاسه كاربراتور نيز از ديگر عوامل انتشار هيدروكربنها در محيط هستند.

درجه اكسيداسيون SO2 در هوا به عوامل مختلفي از قبيل زمان فعل و انفعال، مقدار رطوبت و شدت و مدت تابش نور خورشيد بستگي دارد. زیرا کاتالیزور یک سنسور اکسیژن دارد که اکسیژن مورد نیاز برای احتراق سوخت را با کمک (ECU) یا مغز هوشمند خودرو تنظیم و کنترل می کند و با تنظیم مکش هوا، احتراق سوخت با میزان دور موتور متناسب می شود.

آیا منبع اگزوز اسپرت در میزان شتاب خودرو تاثیرگذار است؟ از طرف ديگر دياكسيدازت ممكن است با بخار آب تركيب شده و توليد اسيدنيتريك نمايد. در برخی از خودروهای جدید از منیفولدهای که دارای ورودی های صیقلی شکل هستند استفاده می شود تا مقاومت هوا را بر طرف کنند و از طرف دیگر با کاهش لوله های ورودی و فیلتر هوای بزرگتر می توان در افزایش جریان هوا تاثیر گذار بود .

اشاره کرد. وزن موتور سیکلت و همچنین وزن سر نشین عامل مهم و تاثیر گذاری در افزایش سرعت و شتاب موتور میباشد و هر چه وزن کمتر باشد، باعث تقویت شتاب موتور سیکلت خواهد شد.

اگر لولهی اگزوز در اثر برخورد سنگ، وارد شدن ضربه، تصادف و یا به هر علت دیگری آسیب ببیند و این آسیب باعث ایجاد محدودیت در جریان خروج دود شود؛ فشار بسیار زیادی به موتور وارد خواهد آمد. در موتور هنگامي كه مقدار زيادي سوخت و به نسبت، مقدار كمي هوا وارد محفظه احتراق ميشود، به علت كمبود اكسيژن احتراق كامل صورت نگرفته و در نتيجه گازCO ايجاد ميشود.

بهدليل اكسيداسيون ناقص هيدروكربنها، مقاديري اكسيدكربن، تركيبات آلي اكسيژندار، هيدروكربنهاي اشباع نشده به اضافه هيدروكربنهاي نسوخته وارد هوا ميشود. در ادامه ابتدا به ویژگی های اکس6 و سپس به آپشن های اضافه ام50 آی اشاره می کنیم.

همچنین استفاده از بادامک های کارا سبب یک تغییر بزرگ در عملکرد موتور می شود. از آنجا که AMG تجربه مسابقه در DTM را داشت ، آنها تمام موتورهای بنزینی کارخانه را برای مشتریان تنظیم می کردند و 190 E یکی از آنها بود.

فیلتر بنزین از جمله فیلترهایی است که در پیشرانه موتور سیکلت به کار میرود و وظیفه پاک سازی آلایندهها را به عهده میگیرد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.