علت بوی بد اگزوز ماشین و بررسی دلایل ایجاد بو در اگزوز خودرو

مانند موتور جدید XSR-155 ABS که برای طراحی آن از موتور اصلی موتورهای Yamaha R15 و MT-15 استفاده شده است. دود به دلیل نقص آن می تواند تیره تر ، غلیظ تر و حاوی مقادیری سموم باشد که برای محیط زیست خطرناک است.

دراین قسمت نوبت به بررسی کیفیت ساخت اتاق و استفاده از مواد روز دنیا رسید که بدون شک پورشه باکستر بدلیل کابینی شیک و با کیفیت استثنایی جای هیـچ حرف زدنی برای جنسیس که اگرچه کابین مدرنی داشت اما بدلیل استفاده از کیفیت ساخت پایین و پرکردن کابین با انواع پلاستیک نگذاشت.

قطعه دیگری از لوله را قطع کنید، با طول 18 سانتی متر. وقتی دو فروند به الدوره بغداد میرسند، بهدلیل همینمشکل دستگاه ناوبری هواپیمای دوران، محمود اسکندری با پالایشگاه اَلاین میشود؛ بهجای اینکه دوران الاین شود. همانطور که مستحضر هستید، کاتالیزور یکی از قطعات با ارزش خودرو میباشد که در رنج قیمتی های بسیار بالایی به فروش میرسد.

فکر نکنیم که این یکی توضیح زیادی نیاز داشته باشد. ترس توی دلم هزاربرابر شد و احساس کردم با جوش و خروش توی چشمهام دمید و دکتر تیزبین مقابلمم هم این رو فهمید! این نگاه دقیق دکتر و این اخم غلیظ کمی دلم رو به رعب و وحشت دعوت میکرد و افکارم رو پراکنده تر.

همچنین از نظر اقتصادی سوخت گازوئیل نسبت به بنزین به صرفهتر است. حجم گازهای خروجی از موتورهای دیزلی بزرگ بسیار بیشتر از موتورهای بنزینی است، بنابراین ممکن است لازم باشد از چندین مبدل کاتالیزوری به صورت موازی استفاده شود.

در هر صورت ببینیم سنسور اکسیژن در سر راه گازهای خروجی اگزوز چه نقشی ایفا می کند. از جمله معروفترین تیونرهای ژاپنی میتوان به لیبرتی واک (Liberty Walk)، بوسوزوکو (Bosozoku) و فایتینگ استار (Fighting Star) اشاره کرد که هر یک طرفداران خاص خود را دارد.

حیدرزاده با اشاره به اینکه طرح ترافیک LEZ ایرادات جدی دارد و به نظرات کارشناسی احتیاج دارد، گفت: باید نظر دستگاههای مختلف در این زمینه گرفته شود. نگاهی بهم انداخت و گفت: ببین، نمیدونم چجوری بهت خونسردیم رو القا کنم ولی باید مطلع باشی!

سرم رو بین دستهام اسیر کردم و بی توجه به دکتر نقیبی سعی میکردم که بغض خفته ی توی سینم رو خاموش کنم و نزارم فوران کنه.

گنگ و مبهم به حرفای رو مخ دکتر افکارم رو گره زدم و گفتم: خب! سری تکون دادم که نا امیدتر سرش رو تکون داد و گفت: متاسفم! با یادآوری چندین شب پیش و سردرد های مضمن و کلافه کنندم سرم رو به بالا و پایین حرکت دادم و زیر لب “آره” ای زمزمه کردم.

چندین بار پلک برهم تابیدم تا بلکه تصویر دکتر مقابلم برام شفاف بشه و از محوی و ماتی دربیاد! از چشیدن طمع آغوش فرزندم یا صدا زدن اسمش با لحن گرم و پدرانه. در این انجین مقاومت حرکتی اجزاء بسیار اندک است چرا که جعبهدنده فاقد کارتل تر برای روغن انجین است (توضیح: مقاومت حرکتی برابر است با مجموع مقاومت غلتشی و مقاومت ایرودینامیک).

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *