علت بوی بد اگزوز ماشین و بررسی دلایل ایجاد بو در اگزوز خودرو

در مواقع افت یا افزایش شدت جریان الکتریکی محافظت کرده و در مقایسه با موتور برق های ساده انرژی الکتریکی پاک و پایدارتری تولید میکنند.

اگر سنسور اکسیژن خراب باشد باعث می شود مقدار نادرستی از سوخت به موتور انتقال داده شود. اِگزوز (به انگلیسی: exhaust) قطعهای در خودرو و دیگر وسایل نقلیهٔ موتوردار است که دود حاصل از واکنش شیمیایی را که در سیلندر ایجاد میشود به خارج از خودرو انتقال میدهد.

بیشتر گازهائی که بواسطه واکنش شیمیائی در داخل کاتالیست کانورتور تولید می شوند و از اگزوز خارج می شوند عبارتند از دی اکسید کربن (CO2)، نیتروژن (N2) و بخار آب (H2O).

⚫ شاسی و بدنه :بدنه آن از ورق های گالوانیزه ساخته شده است که مقاومت لازم در برابر خوردگی و آب را دارد. البته میشود گفت که مدلهای جدیدتری از اگزوزها در راه است و دنیای خودرو در همه جنبههای خودش دارد پیشرفت میکند.

از روز سه شنبه به بعد هر روز کار کنترل اندازه های قطعات تازه تولید شده ، نقشه کردن قطعات دیگر و کشیدن این نقشه ها در نرم افزار Mecanical را داشتم . در بازار های ایرانی شاهد فروش انواع اگزاست فن دمنده هستیم که هر کدام مشخصات خاص خود را دارا می باشند.

با استفاده از این کیت، شما بعد از نصب آن، میتوانید هر دفعه یکدکمه را زده و صدای خروجی اگزوزتان را عوض کنید. کاتالیستها در حقیقت قطعههایی هستند که این گازهای آلوده را کاهش میدهند و گازهای خروجی از اتومبیل را تبدیل به گازهای غیرسمی و بیخطر میکنند.

خروج همه این گازهای آلوده باعث آلودگی بیش از حد هوا میشود. این اتفاق در خودروهای پر قدرتی که دارای مسیر اگزوز کوتاه تری هستند مثل خودروهای موتور عقب و یا موتور وسط شایع تر است.

برداشتن مبدل کاتالیستی همچنین می تواند سبب ایجاد سر و صدای اضافی از داخل موتور شود. این هوای گرم به خارج از ساختمان می رود و به این ترتیب هوای خنک تر و تازه تر در اتاق جایگزین می شود.

فشار این گازها خیلی زیاد است. اگزوز یکی از این قطعات مهم است. در مقاله زیر قصد داریم تا به این جزء مهم در خودرو بپردازیم.

در غیر این صورت، درست مثل دیگی که جوش آمده و راه فراری ندارد، منفجر خواهد شد. البته چون صداهای گوشخراش و منحصر به فردی دارند، استفاده از آنها غالبا در شهر ممنوع است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *