علت بوی بد اگزوز ماشین و بررسی دلایل ایجاد بو در اگزوز خودرو

شاید شما هم به طور غیر منتظره با دودهای رنگی که از اگزوز خودرو خارج می شود رو به رو شده باشید. یکی از نشتی های شایع، عدم آب بندی مناسب در گایدها یا راهنماهای سوپاپ های دود و هواست که در صورت گاز دادن و شتاب گیری موتور، میزان دود آبی را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

از آنجایی که رادیاتور یکی از قطعات مهم خودرو محسوب میشود و عدم کارایی درست آن، سیستم خنک کننده اتومبیل را مختل میسازد، بهتر است با بروز هرگونه اختلالی، به سرعت به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کرده و نسبت به رفع این مشکل و بررسی علت کم کردن آب رادیاتور تیبا و هر خودروی دیگری اقدام نمایید.

اگر باک بنزین را لب تا لب پر کنید وقتی درب باک را ببندید و راه بیفتید اگر از سر بالایی بالا بروید یا خودرو را در آفتاب پارک کنید، بنزین از بالای باک بیرون میریزد و یا به شدت تبخیر میشود.

به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه میشود سبب میگردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آنچه از آشغال و آلودگی که معمولاً تهنشین میشود، بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما شود. با توجه به فراوانی استفاده از این خودروها، طول عمر بالای تعداد زیادی از آن­ها و احتمال بالای آلاینده بودن شان، در کنار ضرورت انجام این تحقق با نبود مطالعات انجام شده در این زمینه جنبه نوآوری کار نیز مشخص می­گردد.

بسته به کیفیت سوخت، استهلاک بیش از حد قطعات داخلی موتور، نحوه رانندگی و شرایط آب و هوایی نامناسب، عملکرد موتور از حالت استاندارد خارج شده و دودهایی به رنگ های مختلف از اگزوز آن خارج می شود که گاهی رانندگان این گونه خودروها با برخورد و اعمال قانون توسط پلیس نیز روبه رو می شوند.

ضمنا اگر از لنتهایی با انواع مختلف در هر چرخ استفاده شود به دلیل متفاوتبودن جنس لنت و توان ترمزگیری متفاوت هر کدام از لنتها نیز این مشکل بروز میکند. این سقف به عنوان نقطه ی صفر بین بنزین و جو عمل میکند تا تبخیر را به حدّاقل برساند.

صدا خفه کن تنظیم با مجموعه مسابقه منیفولد تا 5 کیلوگرم وزن دارد. این دود آبی رنگ که بیش تر در خودروهایی با کیلومتر کارکرد بالا دیده می شود، بیش تر اوقات به خاطر نشتی روغن در مخلوط سوخت و هوا در اگزوز ظاهر می شود.

در خودروهای دارای توربوشارژر هم روغن سوزی غالبا به دلیل خرابی واشر پره های توربو شارژر است که روغن از طریق این پره ها به اگزوز راه پیدا کرده و در اثر دمای زیاد اگزوز به سرعت می سوزد. اگر روغن سوزی موتور همراه با کم شدن توان باشد و مخصوصا در سربالایی ها، دلیل آن می تواند از رینگ های ضعیف شده پیستون باشد، اما به راستی این روغن سوزی از کجا شروع می شود؟

31 – حرکت با استفاده از شماره موقت پس از ده روز از تاریخ ورود به کشور . همچنین گروه بهمن اعلام کره است که دیگنیتی با پشتیبانی 10 ساله برای خدمات پس از فروش در ایران تولید خواهد شد.

نزدیک به دو قرن از ابداع اولین موتور برق می گذرد و در این سال ها شاهد ابداع انواع مختلف موتور برق ها بوده ایم، آخرین مدل موتور برق درحال حاضر ارائه شده است، موتور برق های اینورتر می باشد، که دارای یک موتور بوده که نسبت به میزان بار با سرعت های مختلف کار می کند و روش کار آن به این صورت است که ابتدا خروجی جریان را به جریان مستقیم، سپس به برق AC تبدیل می کند که ولتاژ و فرکانس مناسب را دارا می باشد و بخاطر ایجاد جریان پایدار برای وسایل الکتریکی که به نوسانات جریان برق حساس هستند، ایده آل می باشد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *