صدا خفه کن: نحوه رفع اهرم شکسته اگزوز در ماشین شما

البته این مبدل ها انواع مختلفی دارند و واکنش های شیمیایی هر کدام از آن ها بسته به نوع موتور و سوخت مصرفی متفاوت است. طرح های متقاطع، لوله X، لوله های h و لوله y از انواع این لوله ها هستند و از طرح صدا خفه کن های دوتایی برای تعادل گاز خروجی از اگزوز استفاده می شود.

برای تامین دستگاه باید هوای احتراق گرمکن الکتریکی فراهم می کند. نصب یک سیستم اگزوز مستقیم سرتاسری راهی دیگر برای تغییر صدای اگزوز پیکان است. بوت alpinestars و دیگر لوازم .کلیـه لوازم اصلی و حرفه ای مـیباشند.

اما مشکل اصلی در تولید لوله های اگزوز از یک لوله نازک دیواره، ایجاد خم شدن با کیفیت بالا لوله تحت شعاع خمش مورد نظر، بدون انعطاف پذیری و دندان است.

از جمله قسمت های مهم بدنه خودرو شیشه است که در قسمت های زیادی از خودرو مورد استفاده قرار میگیرد علاوه بر پنجره در ساخت آیینه های بغل ماشین و عقب نیز استفاده میشود تا راننده دید کاملی نسبت به اطراف خود داشته باشد که با پیشرفت تکنولوژی کاربرد شیشه چند برابر شد به طور مثال در ساخت صفحه نمایشگر ، دستگاه مسیریاب و لنزهای دوربین دید عقب نیز استفاده میشود.

بدنه تمام استیل یا ورق روغنی فولادی که در ساخت این قطعات به کار رفته، تحمل دماهایی بالاتر از 710 درجه سانتیگراد را داشته و در برابر زنگزدگی، سایش، ضربه و رطوبت مقاومند. سیستم های اگزوز نصب شده می توانند صدای خروجی را تعدیل یا تقویت، خشن یا آرام کنند.

قبلا در آی آر میکس به انواع روش های صداگیری اتاق ماشین ها پرداخته بودیم. در این مطلب آی آر میکس به آموزش تغییر صدای اگزوز انواع ماشین ها پرداخته ایم. اغلب رانندگانی که قصد دارند توان ماشینشان را افزایش دهند، در کنار سایر قطعات تیونینگ، حتما یک مافلر جاذب نیز به سیستم اگزوز اضافه میکنند تا چند اسب بخار جلوتر از سایرین باشند.

به خاطر داشته باشید که حذف مبدل کاتالیزوری، میزان انتشار گازهای گلخانه ای وسیله نقلیه را تغییر می دهد. اما جهت کشف دقیقتر عوامل، در ادامه با کیان باتری همراه باشید.

پس بهتر است بدانید که چه زمانی وقت تعویضش فرا رسیده و باید به فکر خرید منبع اگزوز جدید باشید.

علت عطسه زدن اگزوز کدام است و علت صدای ترقه از اگزوز خودرو به چه مواردی مربوط میشود؟ چه چیزی ممکن است باعث انفجار مافلر شود؟ موتورهای با حجم بیشتر، اگزوز بیشتری تولید می کنند که به طور معمول صدا را عمیق تر کرده و باعث افزایش حجم آن می شود.

اگر عرضه هوای تازه آن را نمی خواهد، فن اگزوز به چرخش خواهد کرد، توده هوا بیش نیست. این قابلیت ممکن است قبل از رسیدن آتش نشان به محل حادثه کار خود را شروع کند ولی در زمان حضور آتش نشان امکان کنترل دستی آن مقدور می باشد .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *