صدا خفه کن: نحوه رفع اهرم شکسته اگزوز در ماشین شما

نکته مهم : محلول شست و شوی کاتالیزور دارای فرمولاسیون بسیار پیشرفته ایی می باشد تا علاوه بر شست و شوی شبکه های کاتالیزور هیچ آسیبی به دیگر قطعات نرساند. همان طور که در مقاله قبل اشاره شد،مبدل کاتالیست اگزوز پس از مدت زمانی کارایی اولیه خود را از دست می دهند .با توجه به قیمت قابل توجه آن بعضا مالکان خودرو به دنبال راه حلی ارزان تر هستند که علاوه بر رفع مشکل کاتالیزور خروجی گاز های مضر نیز افزایش نیابد تا بتوانند تست های معاینه فنی برتر را نیز پشت سر بگذارند،شست و شوی کاتالیزور یکی از بهترین راهکار هاست، اما چگونه می توان شستشوی کاتالیست اگزوز را انجام داد؟

متوسط عمر کاتالیست چیزی حدود ۴ سال است و پس از مدت زمان یاد شده باید قطعه مورد نظر تعویض شود یا توسط مکمل های مخصوص شست شوی CATمجددا احیا شوند. به پویا نمایی پایین نگاه کنید هر دو موج صدا صوت خالص اند اگر دو موج هم فاز باشند با هم جمع شده و موجی با همان بسامد قبلی اما دامنه دو برابر را تولید می کنند به این،تداخل سازنده می گویند اما اگر دو موج دقیقا در فاز مخالف باشند،با هم جمع شده و صفر می شوند به این،تداخل ویرانگرمی گویند.در لحظه ای که موج اول در فشار بیشینه خود است دومی در کمینه است.اگر هردوی این موجها پرده گوش را در یک زمان تحریک کنند چیزی نخواهید شنید چون این دو موج همیشه یکدیگر را خنثی می کنند.

خودروها، اتوبوس ها و کامیون ها یک هدیه عالی برای جهان هستند، چون سفر و حمل نقل را برای ما آسان می کنند. موتور خودروها یا گازسوز و یا بنزین سوز هستند، که هردو از فرآورده های نفتی می باشند.

از دیر باز استفاده از حمل و نقل وسایل موتوری در بین مردم رایج بوده است اما امروزه با هوشمند شدن سامانه های درخواست اینترنتی استفاده از وسایل نقلیه موتوری و پیک ها جهت تسریع در رفت و امد و جابه جایی مسافران افزایش چشمگیری داشته است.

بروز میس فایر یکی از علائم ورود هیدروکربن های نسوخته و روغن به درون کاتالیزور است که منجر به از بین رفتن شبکه سرامیکی می شود. کم شتاب شدن خودرو نسبت به گذشته به خصوص در سربالایی ها از نشانه های از کار افتادن کاتالیزور است.

به گوش رسیدن صدای تق تق از پشت خودرو یکی از نشانه های شکستن و تکه تکه شدن شبکه سرامیکی درون کاتالیزور است. آتن یکی از آلوده ترین شهر های دنیا است (در اثر آلاینده های خروجی از وسائل نقلیه).

ستون های پارتنون در آتن یونان به خاطر آلاینده های تولیدی توسط وسائل نقلیه سیاه شده است. فرآیند تشکیل نفت خام به زبان ساده به این ترتیب است: بقایای موجودات ریز دریایی در کف دریا ته نشین می شوند، زیر لایه های عمیق سنگهای بستر دریا تحت حرارت و فشار قرار می گیرند و درنهایت تبدیل به نفت خام می شوند.

اما دود خروجی از موتور آن ها هوا را آلوده می کند و برای سلامتی انسان ها مضر است. همین دلایل سبب شد طراحان خودرو تصمیم بگیرند دلکو را از سیستم جرقهزنی حذف کنند.اولینبار شرکت فورد موفق شد این قطعه را در محصولاتش حذف کند.

ظاهر کلی سیستم اگزوز را تغییر دهید. در خودرو نیز مانند انسان، عمل دم و بازدم صورت میگیرد که عمل بازدم در خودرو، بر عهده اگزوز است. ضایعات یا همان خاک کاتالیزور ها ممکن است مجموعه کاملی از مبدل های اگزوز باشند که برای بازیافت آماده هستند.

جستجوی وکیل در همه شهر ها و استان های ایران. اما دوچرخه سواران با تجربه مطمئن هستند که حرکت رو به جلو نه تنها ایمنی غیرفعال نیست ، بلکه حتی ایمنی فعال در جاده ها است. در تئوری، ترکیب هر سوخت هیدروکربنی با اکسیژن هوا باعث آزاد شدن مقدار زیادی انرژی، کمی کربن دی اکسید و آب می شود که پاک و نسبتا بی ضرر هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *