صدای اگزوز ماشین

خورشیدی یا چرخ دنده قسمت جلویی موتورسیکلت هر چقدر بزرگتر باشد و یا خورشیدی قسمت عقب موتور سیکلت هر چه قدر کوچکتر باشد به همان میزان سرعت و شتاب موتور سیکلت افزایش خواهد یافت.

شیشه در قسمت های زیادی از خودرو مورد استفاده قرار میگیرد. 10:16 1400/03/01 پاسخ دادن نخلاع 0 از در عقب!

لاستیک هم مانند پلاستیک ماده ای بسیار بادوام، ارزان و انعطاف پذیر است و کاربردهای زیادی در خودروها دارد. وقتی بازار خودروسازها کساد میشود، تولیدکنندگان شیشه هم کارگران زیادی اخراج میکنند. برند بنلی به تدریج و با عرضه محصولات مختلف آن از سوی شرکت نیکران موتور پاسارگاد به بازار کشور، توانست محبوبیت بسیاری به ویژه در میان جوانان دست پیدا کند.

همچنین رینگ ها هم از آلومینیوم ساخته میشوند. اگرچه آلومینیوم به اندازه آهن محکم نیست، ولی وزن کمتر آن به معنای گامی بزرگ به سوی عملکرد بهتر است.

علاوه براین، بیشتر خودروساز ها بلوک های آهن سنتی برای ساخت موتور را کنار گذاشته و به آلومینیوم روی آوردهاند. علاوه بر تایرها، بخش هایی نظیر: تیغه برف پاککن، کاسه نمد موتور، واشرها، شلنگ ها و کمربندهای ایمنی هم از لاستیک ساخته میشوند.

علاوه بر این، پسر عموی آن یعنی فایبرگلاس هم به عنوان عایق، به طور گستردهای در خودروسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

زیبایی این چراغ ها در شب بسیار خیره کننده است اما همانند سایر موتورسیکلتهای هم رده خود متاسفانه اگر با این موتور وارد تونل های تاریک در جاده ( مثلا تونل دشت ارژن به کازرون ) شوید متوجه خواهید شد که چراغ این موتور به هیچ عنوان نمیتواند جلوی شما را روشن سازد و کاملا در تاریکی خواهید بود.

بنابراین اگر بتوانیم راهی برای تجزیه مولکول ها، هنگام خروج گازها از موتور خودرو و پیش از منتشر شدن آنها در هوا پیدا کنیم، مشکل آلودگی یا حداقل بخشی از آن قابل حل خواهد بود.

تایرهای لاستیکی، چرخ و سایر اجزاء داخلی آن را از آسیب دیدگی محافظت میکنند، مصرف سوخت را پایین میآورند و ایمنی در جاده را بالا میبرند.

اگرچه اغلب مردم تایرها را دستکم می گیرند، ولی این دایره های لاستیکی در واقع از مهمترین و حیاتیترین بخش های هر وسیله نقلیهای هستند. در واقع هوای گرم و بدبو، مرطوب و آلوده را خارج می کند و فضای کافی برای ورود هوای تمیز و پاک آماده می شود.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *