دودهایی که از اگزوز ماشین خارج می شوند نشانه چه ایرادی هستند؟

تشكيل اكسيدهاي ازت (NOx) نيز غير قابل اجتناب بوده زيرا اين ماده، محصول تركيب نيتروژن موجود در هوا با اكسيژن در محيط بسيار گرم محفظه احتراق موتور است. ثانياً: سوخت ديزل به محفظه احتراق موتور تزريق ميشود و نيازي به استفاده از كاربراتور نيست.

در موتور ديزل به علت وجود هواي داغ اضافي اكسيدهاي ازت به ميزان زيادتر توليد ميشود. آنالیز حرارتی سیکل ترکیبی نشانگر افزایش 2 تا 3 درصدی راندمان نسبت به راندمان موتور احتراق داخلی می باشد.

در برخی موتورهای بزرگ و سنگین، معمولاً از دو المنت یا صافی استفاده می شود. آهن : اگزوزی که از اهن ساخته میشود مقرون به صرفه ، سبک و دارای طول عمر زیادی میباشد.موسسه تولیدی و صنعتی آذرموتور ، برای ساخت اگزوزهای دیزل ژنراتور از آهن نرم استفاده میکند.

در خودرو هایی که استکان تایپیت ندارند باید حتما از روغن موتور های 40-10 برای پر کردن استکان تایپیت استفاده کرد. يكي از نتايج كافي نبودن ميزان هواي ورودي به موتور و يا تنظيم نبودن آن، ايجاد منوكسيدكربن (CO) است.

كه عبارت است از ذرات جامد يا مايع كه قطرشان كمتر از يك ميكرون است و در نتيجه احتراق يا تقطير به وجود ميآيد . عبارت است از ذرات مايع با قطر بيش از 100 ميكرون كه در اثر فعاليتهاي صنعتي، مثل اسپري و تزريق كردن و يا در اثر ميعان بخارات در اتمسفر و يا در نتيجه تأثير نور خورشيد روي گازهاي خروجي اتومبيلها بهوجود ميآيد.

کیت اگزوز در واقع مجموعهای از قطعات و لوازم جانبی نصب شده بر روی سیستم خروجی دود اتومبیلها است که راننده قادر است با بهرهگیری از آنها،سرعت و حجم خروج دود را از سیستم اگزوز کنترل کند. اگر این قطعه با نقص مواجه شود موتور یا با حالت سوخت کم هوای زیاد (Lean) یا با حالت سوخت زیاد هوای کم (Rich) مواجه می شود، در عین حال که ممکن است مصرف سوخت شما را هم افزایش بدهد.

بهدليل وضعيت خاص ساختماني موتور ديزل تقريباً صددرصد گازهاي احتراق، از لوله اگزوز خارج ميگردد. ثالثاً: در اين موتورها سيستم جرقه شمع وجود ندارد و مخلوط هوا و سوخت تحت فشار در موتور محترق ميشود. از اگزوز اتومبيلها مقدار زيادي آئروسل بسيار ريز خارج ميشود بيش از دوسوم مواد خروجي اتومبيلها ذراتي هستند كه قطرشان بين 06/0 – 02/0ميكرون ميباشد.

آلايندهها ميتوانند بهصورت جامد، قطرات مايع و يا به صورت گاز باشند؛ كه به مواد جامد و مايع اصطلاحاً ذرات گفته ميشود.

پس مواد آلوده كننده شامل دو دسته عمده از ذرات و گازها هستند. موتورسیکلت الکتریکی Eec حرفه ای با قدرت 2000W یکی از محصولات ارزان می باشد تا انتخاب را برای خریداران راحت تر کند. بدین ترتیب قدرت آلفارومئو ۴C تیون شده دو برابر شده است.

دربخش پنجم تست، به دو فاکتور پرداختیم که نخست جذابیت صدای پیشرانه و اگزوز یک خـودروی اسـپورت و دوم فضــای داخلـی کـابین بود که صـدای موتـور و منیـع اگزوز باکستر بی بدیل و مثل غرش مردانه بود و به مراتب جذاب تر از جنسیس بود و یک نمره مثبت به باکستر می افزود ولی در عوض فضای داخلی جنســیس بیشتر بود و مثل باکستر احساس خفگی به راننده دست نمی داد و یک امتیاز گرفته شد باکستر را جبران می کرد.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *