دلیل اصلی خروج دود آبی و سفید از اگزوز ماشین

CO یک گاز مضر، بی رنگ و بدون بو است که می تواند در اتاق تعقیب نشده وارد شود و در غلظت های کافی باعث بیماری شدید و حتی مرگ می شود.در بعضی وسایل نقلیه، سطح ماشینکاری منیفولد اگزوز به طور مستقیم بر روی سطح سر سیلندر نصب شده است، اما در اکثر برنامه های کاربردی، واشر برای این اتصال استفاده می شود.

یک هدر اگزوز دارای لوله های جداگانه برای هر پورت اگزوز است، به این ترتیب هر پالس اگزوز جریان را از سر سیلندر آزاد می کند. همه وسائل نقلیه دارای خنک کننده هستند، اما سرب گیر اگزوز فقط در مورد برنامه های خاص استفاده می شود، معمولا اتومبیل های لوکس یک صدا خفه کننده دارای یک محفظه بیضی یا استوانه ای با ورودی و خروجی است که می تواند آن را به سیستم اگزوز وصل کند از این وسیله استفاده می کنندو قطعات سرب گیر ساخت مشابهی دارند و معمولا در عقب خودرو قرار می گیرند.

شما میتوانید جایگزین مناسبی برای مبدل کاتالیزوری داشته باشید و این جایگزین سیستم های هستند با افزایش جریان خروجی از اگزوز گازهای گلخانه ای نیز زیادتر میشوند این مبدل یک کاتالیزور یکپارچه است که جریان ورودی و خروجی را به حداکثر میرساند لوله های فردی برای هر پورت اگزوز، اجازه می دهد هر پالس اگزوز به جریان بدون مانع از سر سیلندر برسد لوله در هدر معمولا در قطر بزرگتر و لوله خم سنبه برای خم شعاع تدریجی که باعث کاهش محدودیت و جریان خروجی از اگزوز میباشد .

ماده 1ـ بينايي براي گواهينامههاي رانندگي پايه الف (گروههاي 1 و 2) و پايه ب (گروه 1) و ويژه: 1 ـ حداقل قدرت بينايي براي مجموع دو چشم با اصلاح يا بدون اصلاح 10/12 2 ـ حداقل ميدان بينايي براي هر چشم 70 درجه.

لازم به ذکر است که اگر اگزوز این انتقال دودها را اگر به موقع انجام دهد و کار خود را به درستی انجام دهد بسیار در روند مصرف سوخت ماشین تاثیر دارد که مصرف سوخت ما پایین می آید .علاوه بر این تاثیر که بر میزان مصرف سوخت می گذارد تاثیر دیگر ان بر روی قدرت موتور است که باعث آن می شود که موتور از تمام قدرت خود استفاده کند .حال با تمام انچه که گفته شد خودتان تصور کنید که اگر این قطعه نباشد چه مشکلاتی برای خودرو ایجاد خواهد شد .

آب و هوای مناطق مختلف اثر های متفاوتی دارند بر روی پوسیدگی اگزوز می گذارند به طوری که در مناطق مرطوب این فرسودگی سرعت بیشتری دارد . در سیستم واکیوم نشت وجود دارد.

نکته: می توانید پودر کاتالیست ها را به جای اکسید سرب و نقره، در مس ذوب کنید و سپس شمش مسی را اسیدکاری و تیزاب کاری کرده و فلزات گروه پلاتین را جداسازی و بازیابی نمایید. دقت داشته باشید که رنگ دود خروجی از خودرو می تواند گواه بسیاری از ایرادات در خودرو باشد که باید همیشه حواسمان به این موضوع در خودرو هایمان باشد .امه وظیفه ی لگزوز به همین جا خم نمی شود و کار های دیگری نیز انجام می دهد مثل کاهش انواع صدا هایی که در موتور ایجاد می شود بر عهده ی اگزوز است .

زیرا نمی توانید در جایگاه بنزین سوختگیری کنید. 11. در صورتی که اتومبیل به طور کامل خک شود اگر شما مبدل کاتالیست را با دست تکان دهید صدایی مثل تکان خوردن چند سنگ ریزه در آن می شنوید . اگر اگزوز اتومبیل نباشد چه اشکالاتی رخ می دهد ؟

اهمیت این قطعه را وقتی می توان فهمید که نباشد . انواع وظیفه های خودرو را می توان به 1.کاهش آلایندگی ها 2.کاهش صدا3.کاهش دما 4.انتقال دود حاصل از احتراف به بیرون تقسیم نمود . این فوم ها به دلیل نزدیک بودن به موتور و دما بالا باید ضد حریق و توان تحمل حرارت بالا را داشته باشند.

قسمت بزرگی از خرابی هایی که در اگزوز رخ می دهد می توان به پارگی ، شکستگی و یا سوراخشدن آن را می توان نام برد .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *