دلیل اصلی خروج دود آبی و سفید از اگزوز ماشین

اما ایرانیها سالیان سال است که دیگر به استنشاق گازهای خروجی از اگزوز خودروهای فرانسوی عادت کرده ایم. در زمینه کشاورزی، تراکتور، پمپ های آبیاری و خرمن کوبی ماشین آلات و تجهیزات دیگر عمدتا از موتور دیزلی استفاده می شود.

اما لحظاتی پس از تلاش گروهی دود و مایع قرمز رنگی از موتور خودرو به بیرون زده می شود که باعث نگرانی صاحب خودرو و دوستانش شده است . ربط این قضیه این است که اگر سر اگزوز مبارک را مخالف سمتی که میخواهید صدای کمتری به آن برسد قرار دهید، 1 تا 2 دسیبل از میزان صدای موتور برق نسبت به شنونده کمتر خواهد شد.

3 ـ اتوبوس برقي ـ اتوبوسي كه بوسيله باطري يا نيروي برقي كه از سيمهاي هوائي دريافت ميدارد حركت نمايد ولي روي ريل نباشد.

ولی قبل از آن خودرو ها،کامیون ها و حتی اتوبوس هایی با موتور دورانی تولید شده بودند.سرآغاز آن ها نیز Cosmo sportدر 1967 بود.آخرین سالی که RX-7 در آمریکا فروخته شد سال 1995 بود.

البته هیچ ارزانی بی دلیل نیست و همه ما از معایب این موتور سیکلت مطلعیم. چرا كه توليد اين موتور ها همانند موتور هاي پيستوني بالا نيست. برای تعمیر ECU ایسیو باید تعمیرکار تبدیل به ولتاژ و جریان شود و در تمام بخشهای مرتبط به ترتیب و با دقت عبور کند تا عیب را مشاهده کند چرا که ولتاژ و جریان اساس کار هر تجهیز الکترونیکی است.

این خودرو به یک پیشرانه ۲ لیتر چهار سیلندر توربوشارژ استیک مجهز شده است که قادر به تولید قدرت ۲۵۵ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر را دارد. در هر بدنهٔ خودرو حدود ۴۰ متر مربع ورق فولادی به کار میرود که ضخامت آن ۰/۴ تا ۱/۲ میباشد.

«من باید به شما بگویم که: من قادر هستم بدون استفاده از کلیهها، چه در انسان و چه در سگ، اوره تولید بکنم! مزدا RX-8 خودرو جدیدی از شرکت مزدا است که یک موتور دورانی جدید و برتر به نام Renesis را عرضه کرده است.این موتور که موتور بین المللی سال 2003 نامیده شد،به صورت طبیعی مکش دارد و یک موتور 2 روتوره می باشد که قدرت آن 250 اسب بخار است.

فشار زیاد گازهای محترق شده پیستون را به طرف پایین میراند. مزدا RX-7 که در 1978 به فروش رسید موفق ترین خودرو با موتور دورانی بوده است. از موتور های وانکل در موارد بسیار زیادی از کامیون ها و حتی اتوبوس ها استفاده شده است.

2 ـ اتوبوس ـ هر نوع وسيله نقليه موتوري مسافربري كه ظرفيت آن با راننده و كمك راننده 22 نفر يا بيشتر باشد.

6 ـ اتومبيل سواري ـ اتومبيلي كه براي حمل انسان ساخته شده و ظرفيت آن با راننده حداكثر شش نفر است.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *