دلایل اصلی پت پت اگزوز ماشین

این قطعات و اجزاء به صورت گروهی برای انجام کارهای مختلف خودرو مونتاژ می شوند و سیستم های گوناگونی را در خودرو ایجاد می کنند.

وظیفه سیستم سوخت رسانی ذخیره و تامین سوخت موتور است. بصورت کلی هدف از راه اندازي سامانه هاي تهویه پارکینگ، تخلیه و کنترل حرارت ، دود و محصولات ناشی از حریق و همچنین تهویه گازهاي سمی ناشی از کارکرد موتور خودروها و اگزوز وسایل نقلیه می باشد.

لیکن در هر دوی این موتورها چهار عمل اصلی انجام میگردد که عبارتند از مکش یا تنفس – تراکم – انفجار و تخلیه اما بر حسب نوع موتورها ممکن است این مراحل مجزا و یا بصورت توام انجام گیرند.

سیستم های زیادی وجود دارد که خودرو را تشکیل می دهند ، برخی از آنها برای انجام یک کار بزرگتر و گاهی پیچیده تر با دیگران کار می کنند و برخی دیگر به صورت جداگانه برای انجام یک کار فردی کار می کنند.

که در آن هرگونه گازهای سمی که از موتور خارج می شوند قبل از خروج از سیستم اگزوز به گازهای غیر سمی تبدیل می شوند. سیستم اگزوز شامل مجموعه ای از لوله ها است که گازهای سوخته شده در خودرو را به لوله انتهای خودرو هدایت می کند.

سیستم های سوخت رسانی خودروها در گذشته کاملاً مکانیکی بودند .اکثر سیستم های سوخت امروزی به صورت الکترونیکی سوخت موتور را و نظارت می کنند. این سیستم قدرت موتور را به چرخ های محرک منتقل می کند. در زیر لیستی از سیستم های اصلی تشکیل دهنده وسیله نقلیه آمده است.

خودروها از انواعی از قطعات و اجزا تشکیل شده اند. معروف ترین نوع موتور ، موتور احتراق داخلی نامیده می شود.این موتور یک مخلوط هوا/سوخت را درون خود می سوزاند تا یک سری پیستون و میله های اتصال را بچرخاند که با آن می توان خودرو و سایر اجزا را هدایت کرد.

سیستم خنک کننده موتور را در دمای کار ایده آل نگه می دارد در حالی که سیستم روانکاری اطمینان حاصل می کند که تمام قطعات متحرک به خوبی روغن کاری شده اند تا عمر مفید طولانی داشته باشند. این موتور همچنین دارای سیستم های دیگری از جمله سیستم روانکاری و سیستم خنک کننده است که همه با هم به طور موثر کار می کنند.

همانطور که در کتاب اوال در مورد سیستم انژکتور صحبت شد یک موتور انژکتوری دارای تجهیزات الکترونیکی خاصی جهت درک محیط پیرامون خود است.

سیستم الکتریکی ولتاژ لازم را برای عملکرد بسیاری از اجزای الکتریکی خودرو مانند سیستم روشنایی خودرو فراهم می کند. سیستم اگزوز دودهای سوخته شده را از خودرو خارج می کند.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *