خرابی اگزوز-دود اگزوز ماشین

اگر خورشیدی یا چرخ دنده قسمت جلویی بزرگتر از چرخ دنده عقب باشد، باعث ایجاد استهلاک در موتور میشود،. قسمتهای دوشاخ عقب و قسمت گردن فرمان را هم باید بعد از هر 10000 هزار کیلومتر کارکرد موتور سیکلت گریس کاری و روان کاری کنید و زنجیر چرخ موتورسیکلت را نیز بعد از هر 1000 کیلومتر کارکرد موتور سیکلت به وسیله روغن موتور به منظور روان کاری آغشته نمایید.

شکل آیرودینامیکی موتورسیکلت نیز از عواملی است که در میزان سرعت و شتاب موتور سیکلت تاثیر دارد؛ به این صورت که هر چه قدر ارتفاع بدنه موتور سیکلت از سطح زمین کاهش یابد، سرعت و شتاب بیشتر خواهد شد.

با انجام این کار تفاوت شتاب و سرعت در موتور سیکلت را به صورت واضح حس خواهید کرد. بازدهی این مدل از فنهای سانتریفیوژ یا هواکشهای گریز از مرکز از فنهای با پروانه خم به جلو بیشتر است، اما صدای کمتری تولید میکنند و در آن توان واقعی با توان محاسباتی تقریباً برابر است.

مهمترین نکته این است که باید گوش به زنگ صداهای تولید شده از اگزوزتان باشید. شمع وسیله است که با ایجاد جرقه اینکار را انجام میدهد پس اگر دچار خرابی شود عملاً موتور سیکلت شما با یک آهن پاره تفاوتی نخواهد داشت!

همانگونه که در شکل بالا مشاهده کردید ، قطعه ای قبل از کاتالیسور در داخل لوله اگزوز ، قرار دارد که به انتهای آن ، سیم و سوکت وصل می باشد ، نام این قطعه ، سنسور اکسیژن می باشد ، در خودروها ، این قطعه قبل از کاتالیسور در داخل لوله اگزوز قرار می گیرد و با اندازه گیری مقدار اکسیژن موجود در دودهای خروجی از سیلندر ، اطلاعات به دست آمده را به کامپیوتر خودرو ارسال می کند و کامپیوتر خودرو با محاسبه و تنظیم سایر عملگرهای خودرو ، بهترین عملکرد را برای کار موتور خودرو ایجاد می کند.در شکل زیر ، یک نمونه سنسور اکسیژن را می بینید.

وقتی رینگ نامناسب بر روی موتور سیکلت باشد قطعاً سیستم تعلیق و سایر سیستمهای جدید نیز عملکرد چندان مناسبی نخواهند داشت. بنابراین با اضافه کردن یک اگزوز به سیستم موتور سیکلت خود میتوانید علاوه بر سرعت بخشیدن به ورود بنزین و هوا به داخل موتور قدرت و شتاب آن را نیز افزایش دهید.

اگر روان کاری قسمتهای متحرک به صورت منظم و دورهای انجام نشود، باعث میشود که بین قطعات اصطکاک به وجود بیاید و باعث کاهش سرعت و شتاب موتور سیکلت شود. معمولاً لاستیکهایی که عرض کمی دارند و عاج آنها کم عمق است، چون با هدف کاهش اصطکاک طراحی میشوند، باعث افزایش سرعت و تقویت شتاب موتورسیکلت میشوند.

در این راستا برای تقویت موتور سیکلت و افزایش سرعت و شتاب آن میتوانید رینگهای فوق سبک با جنسهای مرغوب تهیه کنید و در موتور سیکلت خود از آن استفاده کنید. برای موتورسیکلتها با توجه به اساس و رده موتورسیکلتها توسط شرکتهای سازنده گیربکسهای متفاوتی بر روی موتور سیکلت قرار داده میشود.، برای موتور سیکلتهای معمولی معمولاً گیربکسهای قدرتی به کار برده میشود که برای ماکسیمم سرعت حدود 95 کیلومتر طراحی میشود.

بهترین نوع شمعهای مورد استفاده در موتورسیکلتها شمعهای سوزنی ایریدیوم که دارای یک الی چهار الکترود هستند میباشد. ترکیب کیفی یک فضای بزرگ و تکنولوژی برتر، اکس6 را در این بخش به یک شاخص مبدل می سازد. به طور متوسط ۷۱ درصد از آلایندههای هوا در شهرهای بزرگ صنعتی، ناشی از احتراق سوخت وسایل نقلیه موتوری است.

4. بلوک سیلندر احتمال آخر است که احتمالا دچار ترک خوردگی شده است لذا توصیه می شود که تعویضش کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *