خرابی اگزوز-دود اگزوز ماشین

همچنین بروز انواع سرطانها و بیماریهای تنفسی، از دیگر پیامدهای منفی آلودگی هوا به شمار میرود. کاتالیزور قسمتی از سیستم اگزوز و خروجی گازهای وسیله نقلیه به شمار میرود که امروزه از آن به عنوان مبدل کاتالیزوری در خودروها استفاده قرار میشود.

کاتالیزور چگونه خراب میشود؟ روغن در خودرو سیال مهمی محسوب میشود. به طور کلی کربن منوکسید و هیدرو کربنهایی که از سوختهای مصرف نشده در خودروها به وجود میآیند، جزو آلایندههای خطرناک هوا محسوب میشوند و به همراه گازهای خروجی اگزوز خودرو با مقداری هوا از درون کاتالیزور که دارای فلز اکسیدها است عبور میکنند.

کاتالیزور خودرو، نقش مهمی در کاهش آلایندگی وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی دارد؛ اما به دلیل قیمت بالا، معمولا در موعدهای مقرر تعویض نمیشود و همین مسئله نیز موجب افزایش آلایندگی خودروهای کارکرده داخلی شده است. در این میان، شهروندان و موجودات زنده ساکن در این بخشها، بیشترین مضرات جانی را از آلودگی هوا دریافت خواهند کرد و سالانه شمار زیادی از شهرنشینان به دلیل این معضل رو به افزایش، جان خود را از دست میدهند.

همچنین وظایف دیگر اگزوز میتوان به کاهش آلایندگی، کاهش صدا، کاهش دما و غیره اشاره کرد.. البته با توجه به گرانی بیش از حد این قطعه و همچنین عدم کارکرد مناسب انواع غیراستاندارد موجود در بازار، مالکان تمایل چندانی به تعویض و جایگزینی آن ندارند.

اولين بار مبدل کاتاليزوری در انگلستان معرفي شد تمام اتومبيل های بنزيني توليد شده در انگلستان از سال ١٩٩٣ دارای يک مبدل کاتاليستی بود که به طور استاندارد مطابق با مقررات زيست محيطي بود. چگونه مبدل کاتاليزور کار می کند منطقه قرمز نمودار گازهای خام « خام موتور » را که به مبدل کاتاليستی وارد می شوند، نشان می دهد.

امروزه آلودگی هوا به یک معضل جهانی تبدیل شده و بهتدریج، رنگ آبی آسمان کلانشهرهای جهان را به سوی تاریکی متمایل ساخته است. انبار محصول: این انبار یک سالن بزرگ می باشد که اگزوز های تولیدی بر حسب نوع آن در این انبار طبقه بندی و نگهداری می شوند، در این انبار تعدادی پرسنل پیمانکار وجود دارند که وظیفه آن ها بسته بندی اگزوزها درون قفسه های آهنی و چوبی می باشد.

البته کاتالیزورهای ارزانقیمتتر، فاقد یک یا چند عنصر گرانبهای یادشده خواهند بود که بر همین اساس، از میزان دقت و کارایی و قیمت آنها نیز کاسته خواهد شد. قیمت کاتالیزور های خودرو بسیار زیاد است و متاسفانه بعد از مدتی استفاده از این وسیله کاربرد خودر ا از دست میدهد و موجب تولید آلودگی زیادی میشود ،به همین علت افراد به جای خرید کاتالیزور جدید دنبال راه حل هایی هستند تا مشکل کاتالیزور خودرو را بر طرف کنند .

آخرین قیمت لوازم یدکی ال90، پراید، پژو 206 و پژو 405 … همچنین در حال حاضر قطعه یدکی اصلی در دو بسته بندی سفید و کارتنها قهوهای رنگ عرضه میشوند.

حذف کاتالیست موجب افزایش آلودگی تا 30 برابر میشود و همچنین صدای خودرو نیز بسیار افزایش می یابد . معمولاً دماي 800 تا 1000 درجه سانتيگراد به بالا، باعث تهنشيني و چسبيدن فلزات گرانبها ميشود.

کاتالیزور وظیفه تجزیه گازها و واکنشهای شیمیایی را بر عهده دارد تا بتواند آلایندههای خطرناک کمتری را به هوا منتشر کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *