خرابی اگزوز-دود اگزوز ماشین

با توجه به این که خرابی بلوک موتور کم تر اتفاق می افتد اما بر خلاف مواردی که به آن اشاره کردیم هیچ راه حلی ندارد. بلوک موتورهای بیش تر از آهن، چدن یا آلومینیوم ساخته می شوند و مقاومت بالایی دارند.

ولی اگر با گرم شدن خودرو و کارکردن بیش از نیم ساعت متوجه خروج دود سفید از اگزوز شدید باید به فکر تعمیر آن باشید.

یکی از نکات مهمی که باید در تعمیر و نگهداری خودرو ورد توجه قرار گیرد، خروج دود از اگزوز است که با توجه به رنگ دود اگزوز می توان به مشکلات احتمالی موتور پی برد.

وظیفه اصلی آن به عنوان یک Server شبکه, گذرگاهی برای ارتباط و انتقال اطلاعات بین ECU فرستنده تا گیرنده است همچنین کنترل برق اصلی سیستم شبکه بر عهده این مجموعه بوده و برای عیب یابی واسطه ارتباط ECU های دیگر به عیب یاب خواهد بود بدین ترتیب واحد کنترل در هربخش از طریق شبکه ارتباطی خود اطلاعات را به BSI انتقال میدهد و این اطلاعات در اختیار دیگر واحدها قرار گرفته و دستور از پیش تعیین شده اجرا می شود.

سر سیلندر موتور به دلیل قرار گیری در مرکز فرآیند احتراق یکی از پر استرس ترین و پر کاربرد ترین قطعه های موتور به شمار می آید.

تعمیر این قطعه هم به دلیل فرآیند ماشین کاری حساسی که دارد گاه دشوار است. وظیفه انژکتور ها این است که در هر بار فرآیند احتراق، مقدار مشخصی از بنزین را در منیفولد ورودی اسپری می کنند. به دلیل موقعیت قرارگیری آن بین قطعات داغ و سرد موتور، این قطعه مهم انواع دماهای مختلفی از دمای بسیار داغ محفظه احتراق گرفته تا دمای سرد سیستم خنک کننده موتور را تجربه میکند.

بنشینید و استراحت کنید تا تمام روغن کثیف به بیرون بریزد. منجیدهای پاره یا ترک خورده را با کمک تیغ بریده و یا با انبردست از جای خود خارج کنید.

در این وضعیت نسبت بنزین به هوا بیشتر شده (حالت Rich) و دود سیاه از اگزوز خارج می شود. دود سیاه خروجی از اگزوز هیشه نشان دهنده مشکل حاد و غریب الوقوع نیست.

لوله های اگزوز معمولا به موتور دیزل با یک اتصال دهنده انعطاف پذیر وصل گشته و انتها اگزوز دیزل ژنراتور در خارج از منزل امتداد می یابد .

دود سفید همیشه نشان دهنده مشکل نست در برخی موارد افراد بخار خروجی از اگزوز برخی خودروها هنگام روشن کردن ماشین در اول صبح را را با دود سفید خروجی از اگزوز اشتباه می گیرند، این موضوع عادی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *