جاسازی مواد مخدر در اگزوز ماشین

شنیده شدن صدای بلند شبیه به برخورد دو قطعه فلزی اکثرا به دلیل برخورد لوله اگزوز به چیزی می باشد؛ ممکن است که یک بست شکسته باشد، قلاب و یا قطعه ای پوسیده باشد و سبب برخورد لوله اگزوز به قطعات دیگر زیر ماشین و بدنه می شود.

یکی از مهم ترین قطعات یک وسیله ی نقلیه چه خودرو های سواری، چه موتور سیکلت و چه خودرو های سنگین، اگزوز می باشد.

در بعضی از خودرو ها لوله های رابط اگزوز برای بالا بردن سطح مقاومتشان و کاهش صدای گاز خروجی از چند لایه ساخته شده اند. اگر خودروی خود را شب در یک سطح تمیز پارک کرده و صبح زیر خودرو لکه روغن باشد میتوان نتیجه گرفت که مشکل نشتی روغن است.

به طوری که کوچکترین ایرادی نمیتوان به آن گرفت. صدا خفه کن طوری طراحی می شود که گازهای خروجی موتور در آن به آهستگی انبساط یافته و به اندازه کافی از انرژی حرارتی نیز کاسته شود. طراحی این قطعه از نظر محفظه و شکل آن در از بین بردن فشار منفی و صداهای نابهنجار تاثیرگذار است.

ویژگی بارز محصولات این دسته در تنوع رنگی آن می باشد، محصولات تولیدی در رنگ های سفید، مشکی و سیلور تولید می شوند. رنگ اصلی و تبلیغاتی بنللی ۲۴۹s سبز فسفری است که زیبایی خاصی به این موتور میدهد. البته مشکلات دیگری هم وجود دارند که این نقطههای سفید رنگ ریز را ایجاد میکند و این مورد نمیتواند صرفاً نشانه سوختن واشر سرسیلندر باشد، ولی اگر نشانههای دیگر سوختن واشر سرسیلندر وجود دارند و این مورد را هم میبینید، با اطمینان بیشتری میتوان نتیجه گیری کرد.

البته این حالت برای سطح فوقانی سیلندر نیز الزامی است. چنانچه گاز ها و آلاینده های حاصل از احتراق از قسمت سیلندر خودرو خارج نشود بی شک ماشین منفجر خواهد شد.

لازم به ذکر است که اگر خودرو به ازای هر سیلندر از یک منیفولد نیز بهره مند شده اند که در نهایت تمامی آن ها به سر یک لوله متصل می باشند.

در این صورت باید سیستمی باشد که تمامی گاز های حاصل از واکنش شیمیایی در سیلندر خودرو را به سمت بیرون هدایت کند. از آنجایی که موتور خودرو برای روشن شدن به سوخت نیاز دارد و این سوخت باید بسوزد از این رو طی روند احتراق در سیلندر، واکنش های شیمیایی رخ داده و در نتیجه گاز و آلاینده های زیادی ایجاد می کند.

لوله های پخش کننده دود اگزوز خارج شده از منیفولد، کاتالیست، لوله رابط و انباره را به سمت بیرون از خودرو هدایت می کند. اگزوز نیز دقیقا همین سیستم است و چنین وظیفه ای دارد. منیفولد خروجی وظیفه ی انتقال گاز هایی محفظه احتراق به سمت لوله های اگزوز را بر این بخش از سیستم اگزوز خودرو، از جنس چدن و یا از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده اند تا در برابر حرارت، رطوبت و ضربه بسیار مقاوم باشند.

همانطور که گفته شد منیفولد ها وظیفه دریافت دود و گاز ناشی از احتراق و انتقال آن به لوله های اگزوز را دارد.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *