بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

طبیعتاً ساخت یک سدان مدرن مجهز به تجهیزات رفاهی کامل با وزن کمتر نشان دهنده تکنولوژی بالاتر ب ام و است و قیمت بیشتر این خودرو را نیز توجیه می کند اما در مقام مقایسه از نظر نسبت نیرو به وزن بار دیگر برتری با چارجر خواهد بود که می تواند اسب بخار بیشتری را در ازای هر کیلوگرم وزن تحویل چرخ ها دهد، بنابراین می توان پیش بینی کرد که برتری در شتاب گیری از آن دوج چارجر باشد، هرچند ب ام و با گیربکس پیشرفته تر و بهره مندی از موتور توربو در ارتفاع تهران نیز حداکثر عملکرد قدرتی را ارئه می دهد، اصلاً حریف دست و پا بسته ای برای دوج نیست و شانس خوبی برای عرض اندام در برابر رقیب آمریکایی دارد.

یک ویژگی بسیار خاص در چارجر مورد آزمایش به سیستم انتقال قدرت AWD یا چهار چرخ متحرک آن مربوط می شود که چسبندگی بیشتر را به قیمت وزن بالاتر برای چارجر به ارمغان آورده است.

طول عمر مفید کاتالیست بسته به نوع سوخت مورد استفاده در خودرو به دلیل تولید حجم های مختلفی از آلاینده ها متفاوت است. زمانبندی ارسال سوخت به دلیل شلشدن پیچ کمربند دندانهدار بوش راهنما، به هم خورده است.

تفاوت فنی شگرفی بین مهندسی پیشرانه این دو خودرو وجود دارد، دوج مورد آزمایش از سری RT مدل 2012 است و از یک موتور عظیم HEMI با ساختار کلاسیک و حجم 5.7 لیتر استفاده می کند. برای رفع این مشکل میتوانید از از قطعهای به نام کوئیک شیفتر استفاده کنید تا در فاصله بین تعویض دندهها تا حدی از کاهش شتاب و سرعتگیری جلوگیری کند.

نوع کاربرد در انتخاب بهترین برند موتور برق تا حدود زیادی تاثیر گذار است. البته صدای هر منبع اگزوز به سوراخ های بدنه و ابعاد و جنس بدنه منبع و همچنین وجود کاتالیزر و سایلنسر مربوط است.منبع های اگزوز طوری طراحی شده اند تا صدای بلند ناشی از موتور خودرو را کاهش بدهند.

موتور باجاج پالس 150. اولین نسخه ی پالس 150، 16 سال پیش معرفی شده بود. هرچند که در صورت استفاده مسافرتی، قطعاً کابین بزرگتر دوج برای پنج سرنشین کارآمدتر و راحت تر خواهد بود.

اگزوز خودرو از سه بخش منیوفیلد خروجی ، کاتالیست و انبار یا منبع اگزوز تشکیل شده است وظیفه منیوفیلد یا هدرز تسهیل و تریع خروج دود حاصل از احتراق در موتور خودرو می باشد که هرچه این دود سریعتر از سیلندرها خارج شود سیلندرها زودتر از اکسیژن پر شده و شرایط نیز برای احتراق بعدی بهتر خواهد بود و این امر سبب افزایش راندمان موتور موتور خواهد شد پس سیستم اگزوز خودرو نقش بسیار مهمی در افزایش قدرت موتور خودرو ایفا می کند.

انواع در جنس های متنوع و شکل های متفاوت توسط شرکت های معتبر تولید و در بازار عرضه میشود. این محصول جهت اسپرت شدن خودرو شما استفاده میشود و به جای منبع فابریک نصب میشود و باعث ایجاد صدای اسپرت در هنگام فشردن پدال گاز خواهد شد.

با خرید یک منبع اگزوز و نصب آن بر روی خودرو نه تنها صدای گوش نوازی به شما ارائه می دهد بلکه باعث افزایش راندمان و بهبود عملکرد موتور خودرو شما نیز خواهد شد،به این خاطر که نصب یک اگزوز حرفه ای مسابقه باعث تسریع برون رفت گازهای خروجی خودرو می شود و موتور خودرو روانتر و خنک تر به کار خود ادامه می دهد و در دوره های بالا خودرو شما اصطلاحا دچار خفگی نمی شود.

شما میتوانید با برداشتن کاتالیزر، صدای منبع را بلندتر و در بعضی موارد تغییر صدا در منبع ایجاد کنید و با نصب سایلنسر ( در منبع های دو حالته ) صدای منبع حدود 30 الی 40 درصد کاهش می یابد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *