بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

معمولا در فصول گرم سال بنزین گاز بیشتری از خود تولید میکند و امکان هواگیری باک بیشتر است. کارخانه خارجی این موتور در سال ۱۹۸۵ به برزیل و ترکیه برای تولید.

در این حالت اگر بخار ، رطوبت و یا قطراتی مانند شبنم روی خطوط انتقال سوخت و در نزدیکی موتور و یا لوله اگزوز مشاهده کردید ، پیشنهاد میشود دنبال دلیل دیگری نگردید و هرچه سریع تر برای رفع مشکل اقدام نمایید.

ممکن است مهر و موم یا واشر درپوش باک بنزین خراب شده باشد که باعث شل شدن و یا نیمه باز ماندن آن شود ، در صورت تشخیص قطعی مشکل در درب باک بنزین میتوانید به سادگی با تعویض آن مشکل را رفع کنید.

درب باک بنزین نیز به دلایل مختلف مانند فرسودگی یا ضربه ممکن است دچار آسیب هایی شود که معمولا اغلب آنها به پخش شدن بوی بنزین منجر خواهند شد. درب باک بنزین یک قطعه ساده ولی با کاربرد اساسی است، هدف آن جلوگیری از ورود گرد و غبار و آشغال به مخزن سوخت و همینطور ممانعت از خروج گازهای مضرر داخل باک که موجب آلودگی و خطر خواهند شد ، به بیرون است.

در این مقاله ما در مورد اینکه چرا بوی بنزین در کابین هنگام شروع موتور و یا قابل اشتعال صحبت می کنیم، صحبت خواهیم کرد . بنابراین، ما بلافاصله متوجه شدیم که بوی بنزین در ماشین می تواند به طور مداوم ظاهر شود، اما تنها در شرایط خاص.

تنها کافیست آنرا به شارژ بزنید و از آن برای رفتوآمد داخل شهر استفاده کنید. بهتر است بعد از اینکه خودرو برای چند ساعت در پارکینگ یا مکان دیگری پارک شده بود آن را کمی جابجا کنید و زیر آن را بررسی کنید.

نشتی بنزین علاوه بر اینکه باعث افزایش مصرف سوخت و هزینه های ناشی از آن میشود ، احتمال آتش سوزی در شرایط و به علت های مختلف را بوجود می آورد. حال این لوله های اگزوز می باشد که هوای داغ همراه با آلاینده های دریافتی از منیفولد ها به سمت لوله های رابط اگزوز هدایت می کند.

احتمال دارد شما نیز به صورت غیر مترقبه با دودهای رنگی که از اگزوز اتومبیل بیرون می شود رو به رو شده باشید. احتمالا مصرف سوخت شما نیز بالا رفته است. به عبارت دیگر یک موتورسیکلت کاربراتوری ۲۵۰cc هم دقیقا به همین میزان سوخت مصرف میکند.

کاتالیزور خودرو قطعه ای است که به صورت مستطیل شکل هستند و انتها و ابتدای آن را لوله های پهنی تشکیل میدهند که از یک طرف به خروجی اگزوز و از طرف دیگر به خروجی منیفولد موتور نصب میشود.

وظيفه اگزوز خروج گازهاي حاصل از احتراق درباشگاه خبرنگاران جوان سیستم اگزوز خودرو چگونه,اگزوز قطعهای در خودرو و دیگر وسایل نقلیه است که دود حاصل از واکنش شیمیایی را که در سیلندر ایجاد میشود به خارج از خودرو انتقال میدهد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *