بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

ضمنا در زمان CMM کردن روی مانیتور به ازای هر چهار نقطه یک عدد را نشان می دهد که این عدد باید 3 یا 4 باشد در غیر این صورت عملیات باید دوباره انجام گردد. چنانچه شرایط نصب به گونه ای بود که مسیر لوله اگزوز بیشتر از حد معمول شد و یا پیچ و خم مسیر زیاد شد، در اینصورت برای جبران باید از لوله با قطر بزرگتری استفاده کرد.

خرابی این قسمت باعث ارسال جریان کم برق برای جرقه زنی به سر شمع ها می شود که نتیجه آن از کار افتادن سیلندر ها و اختلال در امر سوخت و ساز خواهد بود. درصد خرابی این قطعه در حدود ۳٫۳۵ درصد گزارش شده است و هزینه تعمیر آن نیز در حدود ۴۲۳ دلار.

ضمن این که خرابی این سنسور می تواند بین ده تا ۲۵ درصد در مصرف سوخت خودرو اثر بگذارد. در واقع این سنسور در عکس سنسور جریان هوا کار می کند.

سنسور تشخیص حجم هوا بر روی ورودی هوا، حال یا بر روی هواکش و یا در هوزینگ هوا، سنسوری وجود دارد که کار آن تشخیص و سنجش حجم هوای ورودی است. سنسور خلا و شیلنگ آن در خودرو های انژکتوری، سنسوری به نام سنسور خلا یا همان مپ سنسور وجود دارد که کار آن تشخیص میزان مکش هوا توسط پیستون هاست.

اطلاعات سنسور خلا به ECU داده می شود تا باز هم در میزان پاشش انژکتور ها به کار برود. اطلاعات این حسگر به ECU فرستاده می شود تا با ترکیب شدن با داده های دیگر، میزان پاشش انژکتور ها معلوم شود.

در این سیستم مقداری از خروجی اگزوز دوباره به داخل موتور برای سوخت و ساز فرستاده می شود تا آن حجم باقی مانده از سوخت که به درستی نسوخته است و در حال خارج شدن از اگزوز و آلوده کردن محیط است، دوباره وارد چرخه کاری موتور خودرو شود.

شکل اورگانومـیک زین بسیـار مناسب بوده و در هنگام سوار شدن شما را کاملا مسلط بر موتور و محیط اطراف خواهد کرد و کمترین مـیزان فشار بـه ستون فقرات را وارد مـی سازد و به دلیل پهنی و نرمـی آن درون رانندگی های طولانی خیلی دیرتر دچار خستگی خواهید شد.

۸-برای ایجاد صدای کمتر یا بیشتر میتوانید کارت را با توجه به زاِئده کنار آن تنظیم نمائید. این سیستم به خاطر خواب زیاد خودرو های گران قیمت که کارکرد کمی در طول هفته خواهند داشت، به وجود آمده است و به همین خاطر که در تعداد کمی از خودرو ها وجود دارد، آمار ناچیزی را به خود اختصاص می دهد.

در صورتی که کاتالیزور مسدود شده باشد فشار معکوس در سیستم اگزوز ایجاد شده و باعث کمتر شدن این پارامتر از حد نرمال می شود.

قیمت موتور رپسول 1000. مدل 2005 / اگزوز قهرماني / موتور سالم. این مشکل با ۷٫۱۷ درصد در رتبه دوم قرار دارد و هزینه رفع آن نیز در حدود یک دلار می شود. براي رفع عيب دو سه بار بردم نمايندگي که در نهايت با تعميراتي که روي اويل ماژول و کاسه نمد و…

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *