بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

تب جلب توجه و بالا رفتن بازدید در شبکه های اجتماعی بازهم خبرساز شد، خبری که برای صاحبش ضرری قابل توجه داشت و او را که ادعا می کرد در حال آماده کردن گرانقیمت ترین کباب دنیاست از کرده ی خود پشیمان کرد، جزئیات ماجرا را در این بخش بخوانید.

ممکن است هنگامی که در حال رانندگی در طول جاده هستید، ناگهان صدا هایی مثل تلق تلق، خش خش یا صدایی شبیه آسیاب کردن را بشنوید .این صدا ها چیزهای زیادی را در مورد ماشین ما نشان می دهند. حال در این قسمت از دانستی های خودرو در نمناک قصد داریم که به برخی از این صدا ها اشاره کنیم و به شما بگوییم که هر کدام چه معنایی دارند.

اگر از اگزوز خودرو دود آبی خارج می شود نشانه روشن و بسیار قطعی اين است که موتور در حال سوزاندن روغن بوده و این زمانی روی می دهد که سوپاپ هاي دود و هوا، رینگهای پیستون و يا توربو شارژر، فرسوده شده و روغن از طريق آن ها به درون محفظه احتراق نشت میکند.

و حتی گاهی اوقات بیان کننده مشکلاتی هستند که ممکن است خفیف یا شدید باشد. بین قدیمیها و جدیدها تضاد و رقابتی آشکار هست، خودِ قدیمیها یا همان اعضای دهکده تنش متفاوت و ظریفتری با هم دارند، رهگذران عادی هم با تمام ساکنان پولدار محله مشکل دارند که آن را حتی در جزئیترین رفتارهایشان هم میتوان دید.

ماشینش به قدری مضحک بود که ناخودآگاه خندهمان گرفت. هر نوع صدای مختلفی در ماشین به معنی مشکل نیست اما گاهی اوقات این معنی را می دهد که همه چیز اوکی و سالم نیست. رنگش طلاییِ معمولی نبود، انگار کل بدنهی ماشین از ورقهی طلا ساخته شده بود.

در سیستم دوم، گونیگزگ مسیر اگزوز را به دو قسمت تقسیم کرده است و دو مسیر مجزا وجود دارد: در مسیر اول، توربوشارژر و پس از آن مبدل کاتالیست وجود دارد و در مسیر دوم نیز، پیشکاتالیزور نصب شده است.

مثل این بود که طرف میلیاردها تومان خرج کرده باشد تا یک تابلو بالای سرش بگیرد که روی آن نوشته: «من تازه به دوران رسیده و بدسلیقهام.» در ذهن خودش اما قضیه حتما جور دیگری بود. همه ی این موارد جزو گازهایی است که بسیار خطرناک می باشند.

اصلیترین جذابیت فرشته در تنش قدرتمندی نهفته است که هر روز در آن جریان دارد. به ما که نزدیک شد، سرعتش را کم کرد؛ خیلی کم، نزدیک به توقف کامل. همچنین 142 نیوتن متر گشتاور آن در 4000 دور بر دقیقه به دست می آید که این اعداد بر روی کاغذ، برای یک خودروی 1054 کیلوگرمی مناسب به نظر می رسند.

خندهی ما را که دید، پایش را گذاشت روی گاز و دوباره صدای اگزوزش بلند شد. به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، بهزاد جمالی پورصوفی اظهار کرد:پس ازبررسی وتنظیم گزارش تیم بازرسی اتحادیه،تخلف صورت گرفته دربرخی ازتعمیرگاه های اتومبیل، مکانیکی ها ، اگزوزسازی های غیرمجازسطح شهرمشخص شد.

پس پیشنهاد می کنیم که اگر صدایی غیر عادی از اگزوز خودرو می شنوید به سراغ یک تعمیرکار و متخصص بروید. چرا که از طریق رگلاژ هر دارنده خودرو برای تعمیرات ماشین، قیمت عادلانهای را پرداخت خواهد کرد.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *