بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

این نوع ورق های سیاه ساخت خارج از کشور ضخامتی به اندازه 0.76 میلی متر دارند. همچنین این خطر وجود دارد که کاتالیزور از طریق گوگرد یا سرب موجود در سوخت مسموم شود. مخلوط سوخت و هوا در سیلندرها به طور ناگهانی تا دمای 2400 درجه سانتی گراد گرم می شود.

کاربرد این کانوپی که به لحاظ ظاهری دستگاه را کاملا می پوشانند مواردی چون کم کردن صدای موتور و صدای خروجی از دیزل ژنراتور است و نیز از طرفی محافظت دستگاه از شرایط محیط خصوصا شرایط آب و هوایی و در آخر کم کردن دسترسی به موتور برق خواهد بود.

منجید قطعه ای لاستیکی مقاوم شکل دار یا نواری است که با قرارگیری در محل اتصال اگزوز به بدنه خودرو ضمن مهار کردن وزن سیستم اگزوز، از انتقال لرزه های سیستم اگزوز به اتاق و لقی بیش از حد آن جلوگیری می کند.

محفظه های اگزوز و فلپ های اگزوز از دیگر عناصر جذب کننده صدا و اصلاح کننده صدا هستند که می توانند برای از بین بردن فرکانسهای خصوصاً نامطلوب از نویز خروجی استفاده شوند. سیستم اگزوز با جمع آوری گازهای خروجی از سیلندرها ، مواد مضر را از بین می برد ، سطح سر و صدا را کاهش می دهد و گازهای خروجی تصفیه شده را در یک نقطه مناسب از دستگاه دور از سرنشینان تخلیه می کند.

صدا خفه کن جذبی عملکرد خوبی در از بین بردن صدای متوسط و فرکانس بالا دارد. سوخت از سوزن انژکتور به درون سیلندر پاشیده می شود و وجود عیب در آنها با صدای پت پت در اگزوز خود را نشان می دهد.

ﺍﯾﻦ ﺗﻌﺮﯾﻒ را میتوان عمدهی کاربرد اگزوز دانست. فرانسه، انگلیس و شیلی از اولین کشور های عرضه کننده 206 به بازار بودند و پس از آن در سال 1999 آرژانتین، 2001 برزیل، 2003 اندونزی و در سال 2006 چین شاهد عرضه ی این خودرو به بازار خود بودند؛ هم اکنون که این مقاله را مطالعه می کنید بیش از 8 میلیون پژو 206 در خیابان های دنیا در حال تردد هستند!

اگر ایرانی هستید و ادعا می کنید که تا به حال سوار 206 نشدهاید، ما حق داریم باور نکنیم! این موضوع در قسمت جلویی خودرو به اوج خود می رسد و باید بدانید برخورد با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت با خودروی جلویی، لبه کاپوت خودرو را کاملا خم می کند.

علاوه بر این ها از ورق های گالوانیزه هم چناچه در بخش های قبل ذکر شد به دلیل روکش به کار رفته بر روی سطح آنها در برابر خوردگی مقاوم هستند و گزینه خوبی برای ساخت بدنه خودروها محسوب می شوند.

این آلیاژ محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین آلیاژ فولاد ضد زنگ است. در هر حال راننده نيز مكلف است پس از اطمينان از درستي بارگيري و استحكام آن، وسيله نقليه را به حركت درآورد.

در بیشتر اره برقی، برای دسترسی به جعبه صدا خفه کن پلاستیکی شکاف دار را بردارید جرقه گیر. در اینجا دو گزینه اساسی وجود دارد: جذب و انعکاس صدا در صدا خفه کن.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *