بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

در این مواقع دستگاه عیبیاب به خودرو متصل شده و کنترل میشود. در این مواقع توصیه میکنم ابتدا مصرف سوخت خودرو را دقیق کنترل کنید. سپس به شتابگیری خودرو کشش آن نیز توجه کنید.

اما اگر در هنگام شتابگیری این موضوع پیش بیاید، به گونهای که دور موتور در دنده دو و سه و گاهی چهار بسیار دیر بالا آمده و خودرو دیر شتاب میگیرد، به گونهای که باید پدال گاز را تا انتها بفشارید تا خودرو شتاب بگیرد، این مشکل نیز مربوط به سنسور اکسیژن میشود و باز هم سنسور باید تعویض شود.

گاهی دور موتور خودرو دارای نوسان بوده و بسیار دیر بالا میآید. نوسانات دور موتور اگر در حالت معمول باشد مربوط به عدم تنظیم موتور صحیح است که توضیح آنها از حوصله این بحث خارج است. فرسودگی اگزوز موجب می شود تا این قطعه با کمترین ضربه ها نیز دچار شکستگی یا پارگی شود که منجر به عدم عملکرد صحیح خودرو خواهد شد.

منبع اگزوز دیزل ژنراتور سیلندری: اولین طرح های منبع اگزوز بودند. به طور مثال در لوله های سه لایه، بین دو لایه ی فلزی یک لایه پلاستیکی قرار داده اند که به کمک آن شدت صدای حاصل از خروج گاز ها کاهش پیدا کرده است.

این عیب یا ناشی از ایراد دربخش روانکاری مثل کمبود روغن، بیکیفیتی روغن، کاهش فشار اویل پمپ، گرفتگی فیلتر روغن و… البته اگر خودرو فیلر گیری نشده باشد نیز این عیب تشدید میشود.

همچنین کثیف بودن انژکتورها نیز از دیگر دلایل این عیب است. در مجموع اگر سنسور را تعویض میکنید انژکتورها را نیز بشویید تا به درستی پاشش کنند.

اگر خطای سنسور اکسیژن به صورت ماندگار داده شد متوجه میشوید که سنسور خراب است و باید تعویض شود. پس در خرید و تعویض سنسور دقت فراوانی کنید.

برای تعویض سنسور اکسیژن دقت کنید انواع مختلفی سنسور اکسیژن برای هر خودرویی وجود دارد. دقت کنید که هیچ گونه نشتی در اطراف محفظه روغن ترمز و در کل سیستم ترمز جلو وجود نداشته باشد.

اگر این طور است نباید سیلندرها را به خاطر ناقص سوزاندن سوخت مقصر دانست و ممکن است ایرادهای دیگری نیز وجود داشته باشد.

قابلیت Smoke clearance نیازمند هیچ تجهیزات اضافی نسبت به ادوات بکار رفته جهت تخلیه هوای آلوده ناشی از تردد اتومبیل نیست لذا در پارکینگ های ساختمان های فاقد استفاده خاص که بحث اقتصادی از اهمیت بیشتری برخوردار است پیشنهاد می شود از این قابلیت استفاده شود .

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *