بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

هر نوع صدای مختلفی در ماشین به معنی مشکل نیست اما گاهی اوقات این معنی را می دهد که همه چیز اوکی و سالم نیست.

ممکن است هنگامی که در حال رانندگی در طول جاده هستید، ناگهان صدا هایی مثل تلق تلق، خش خش یا صدایی شبیه آسیاب کردن را بشنوید .این صدا ها چیزهای زیادی را در مورد ماشین ما نشان می دهند. صدای ریز و سنگین از موتور معمولاً یکی از همین مشکل ها است که نشان دهنده این است که روغن ماشین تمام شده و همان طور که می دانید روغن قلب ماشین محسوب می شود.

رنگش طلاییِ معمولی نبود، انگار کل بدنهی ماشین از ورقهی طلا ساخته شده بود. راننده ها معمولا هر از گاهی این صدا را می شوند اما اگر مشکلی در ماشین وجود داشته باشد، اول صدای جیغ و سپس صدای تلق تولوق می شنوید و معمولاً در چنین مواقعی ترمز شما خشک شده و آسیب جدی به ماشینتان وارد نشده است.

در واقع این قطعه نقش مانعی دارد که از نشت مایعات موتور درون سیلندرها جلوگیری میکند. و حتی گاهی اوقات بیان کننده مشکلاتی هستند که ممکن است خفیف یا شدید باشد. یکی از نکات حائز اهمیت و مشترک بین بسیاری از خودروهای مایعاتی مانند گاز کولر یا ضدیخها است که معمولا به دلیل شارژ ناقص در قسمت زیر داشبورد صدایی را از خود ایجاد میکنند یا حتی صدای آب با صدای فوران کننده میتواند دلیل بر عملکرد ناقص رادیاتور خودرو شما باشد.

برای کاهش قابل توجه میزان ذرات دوده خروجی از موتور باید از فیلترهای ذرات معلق دیزلی (DPFs) استفاده شود. این اتفاق چندین بار برای ما افتاده.

در این شرایط به اصطلاح موتور فلوت می کند. این محصولات با یک لایه غلیظی از روغن روی رینگ ها را می پوشاند که به آن کمک می کند تا برای مدت کوتاهی دیواره موتور را عایق بندی کند.

حال در این قسمت از دانستی های خودرو در نمناک قصد داریم که به برخی از این صدا ها اشاره کنیم و به شما بگوییم که هر کدام چه معنایی دارند.

بعضی از افراد در چرخ های جلویی صداهایی مثل تلق تلق را می شنوند و معمولاً هنگام دور زدن بیش از همیشه با این صدا مواجه می شوند و برای چرخ زدن ماشین و دور زدن تایر ها نیاز دارند که مرطوب باشند و این کاملاً واضح است.

متن کامل این مقاله را میتوانید از اینجا مشاهده نمایید. 129, 472025, پایـه دسته موتور سه پیچ, پژو 405, 18. 130, 202021, دسته موتور الومـینیومـی کامل پایین راست Tu3, پژو 206, 16. 131, 252021, دسته موتور الومـینیومـی…

به ما که نزدیک شد، سرعتش را کم کرد؛ خیلی کم، نزدیک به توقف کامل. مثل این بود که طرف میلیاردها تومان خرج کرده باشد تا یک تابلو بالای سرش بگیرد که روی آن نوشته: «من تازه به دوران رسیده و بدسلیقهام.» در ذهن خودش اما قضیه حتما جور دیگری بود.

انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *