اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

سمند اکنون با قلبی ایرانی دیگر به خودرویی تمام ملی تبدیل شده است و ال ایکس نخستین خودروی پذیرنده این عضو پیوندی است . اما باز هم سمند نشات گرفته از دانش ایرانی و خودرویی بود که راه جدایی را نسبت به 405 می پیمود و امید می رفت روز به روز ملی تر شود .

اما خبرنگاران سخت گیر معتقد بودند افت قدرت در حالت گازسوز بیش از رقم اعلامی کارخانه نشان می دهد و علاوه بر آن کشش اولیه سمند که با موتور قبلی هم ضعیف بود با این پیشرانه جبران نشده و همچنان ضعف مورد نظر وجود دارد .

موتور ملی ، تمام این راه را در ذهن ها پیمود . وی خاطرنشان کرد: با برداشتن این کاتالیست کانورتور ضمن احتراق ناقصی که در موتور به وجود میآورد، گازهای سمی نیز از اگزوز خودرو بدون هیچ فیلتری خارج شده که این امر آثار بسیار زیانباری برای محیط زیست دارد.

موتور ملي با كد EF7 داراي حجم موتور 7/1 ليتري و تنفس طبيعي، با 100 سيسي حجم موتور كمتر نسبت به موتور حال حاضر سمند كه طراحي گروه psa فرانسه است ، در حالت كار با بنزين 20 درصد و در حالت استفاده از گاز حتي از موتور كنوني سمند بنزينسوز توان بيشتري دارد.

در نگاه نمایندگان ایران خودرو قدرت موتور ، شتاب و فرمان دهی سمند با موتور ملی کارآیی بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده و برقراری استاندارد های روز اروپا در آن کاملا مشهود است . این مورد بسیار اهمیت داردچون برای کاربری های مختلف تعداد دفعات تخلیه وتعویض هوا طبق استاندارهای جهانی متفاوت می باشد بطور مثال ظرفیت اگزوزفنی که برای دستشویی وسرویس عمومی استفاده می شود با ظرفیت اگزوز فن انبار یا موتور خانه وانباری متفاوت است.

زیباترین نوع سایلنسر اگزوز ژنراتور ، نوع استیل آن می باشد. کمی پایین تر نیز جزئیات بامپر(سپر) یکپارچه این خودرو جلب نظر می کند بویژه در طرفین که فضایی بزرگ به مه شکن ها و وردی هوای زیر آن اختصاص یافته است.

تعداد 6 نقشه – که لی اوت شرکت تعاونی کارخانه بودند را به خواست آقای بلوکی کشیدم که این کار هم به علت اختلاف نظر بیان آقایان 2 روز به طول انجامید .

جلوپنجره جدید سمند سال طراحی به روز تر و متفاوت تری را نسبت به ال ایکس نشان می دهد اما همچنان از نظر طراحان خودرو در ایران این رویه جذابیت های نمای جلو سمند ال ایکس را از بین برده است .

در نهایت ، شما باید پردازش کنید جوش، در صورت امکان رزوناتور جدید را تمیز و چرب کنید ، آن را با رنگ مقاوم در برابر حرارت رنگ کنید. اونتادور همچون دیگر لامبورگینی ها به صورت دست ساز تولید میشود .

سپر و چراغ های عقب نیز تغییراتی در جهت بهبود طراحی فنی بوده اند اما در یک یا چند مورد شاهد ذوب شدن سپر به دلیل حرارت ایجاد شده توسط اگزوز بوده ایم که این اشکال ممکن است به دلیل مشکلاتی در خط تولید یا طراحی مجدد سپر به نحوه اشتباهی صورت گرفته باشد .

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *