اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

10 – حمل مسافر با وسیله نقلیه ای که برای حمل بار اختصاص داده شده است . اگر دوچرخه بند شما از مدل ثابت است و قطعات متحرکی ندارد، کار بسیار ساده ای در پیش دارید. برخی از رانندگان لوله رابط را جایگزین کاتالیست ماشین می کنند تا شتاب خودرو افزایش یابد اما انجام این کار تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود.

دلیل وجود لوله دو جداره این است که عرق اگزوز در حد امکان خنک می شود تا هم بخار فشار قوی کنترل شود و هم محصول عرق از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

خصوصا اگر ماشین هاچ بک دارید این موضوع مهم تر می شود و در زمان خرید هم باید به این قضیه توجه کنید و دوچرخه بندی که برای نصب به سپر نزدیک تر باشد را بخرید و آن را روی قسمت فلزی ماشین ببندید.

همینطور پیشنهاد می دهیم مطلب روش های جلوگیری از خالی شدن و خابیدن باتری ماشین را هم مطالعه نمایید تا در سفر یا مکان هایی که برای تفریح می روید دچار چنین مشکلاتی نشوید. مخلوط سوخت غنی که می تواند ناشی از فشار بیش از حد سوخت، سنسور اکسیژن معیوب، یا ترموستات باز است یا سوخت نشتی در اگزوز ناشی از اشتعال موتور، می تواند مبدل را بیش از حد گرم کند و ذوب را خنثی کند و مانع جریان خروجی شود.

۲- سامانه انتقال قدرت: این مجموعه وظیفه دارد قدرت تولیدی موتور را به چرخها انتقال دهد که شامل جعبه دنده یا مبدل گشتاور و سرعت، و کلاچ میباشد.

اما مشکل این مدل این است که روی هر ماشینی قابل نصب نیست و بیشتر برای خودرو های SUV یا شاسی بلند و آفرود که قابلیت اتصال بکسل و.. پس از خواندن دفترچه راهنما و اطلاعات موجود در سایت سازنده، قطعات را برای بستن بررسی کنید.

در مدل پشت ماشین یا صندوقی، بسته به وجود قطعات متحرک یا ثابت بودن، برای بار اول ممکن است نیاز به زمان بیشتری داشته باشید. در این مدل می توان دوچرخه را با لاستیک قرار داد که برای ایمنی بیشتر بهتر است لاستیک ها درآورده شوند.

مارک های مختلفی هستند که دوچرخه بند می سازند و هر کدام ممکن است روش بستن مختلفی داشته باشند که در دفترچه راهنما نصب آن ها به این موضوع اشاره شده است و نمی توان یک روش کلی و شاخص را برای همه مدل ها معرفی کرد.

در بخش ضربات انتقالی به اتاق،جنسیس و کامارو هردو عملکردی بسیار خشک داشتند که رانندگی را در خیابان های شهری مشکل ساز می کرد.البته این از ویژگی های اتومبیل های اسپرت به شمار می آید اما ب ام و 630 با توجه به قرار گرفتن در کلاس گرندتور عملکردی نرمتر نشان داد و نگرانی زیادی از بابت آشفتگی و صدا در کابین نبود.وقتی درب 630 را باز می کنید.کیفیت و امکانات خوبی را مشاهده می کنید اما اگر بخواهیم شرط انصاف را رعایت کنیم و با توجه به قیمت 2 برابر نسبت کامارو و جنسیس.سری 6 نسل اول 2 برابر کیفیت را ارائه نکرده است ولی از لحاظ آپشن می توان با توجه به قدمت 4 سال قدمت بیشتر نسبت به دو رقیب برتر دانست.

سیستم اگزوز علاوه بر این باید در برابر حمله خوردگی از داخل ناشی از گازهای گرم و اسید و از خارج به شکل رطوبت ، آب پاشیده و آب نمک مقاومت کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *