اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

خراب شدن دریچه گاز خودرو نیز می تواند دلیلی برای تعویض سنسور دریچه گاز باشد. هر دو مدل، نسل پراید را با پلتفرم X200 ادامه دادند و توانستند با امکانات بیشتر در بازار خودروهای ایرانی بدرخشند؛ حتی در برخی موارد عملکرد تیبا ۲ و ساینا از خودروهای چینی نیز بهتر بوده است.

در خودروهای تیبا هاچبک و ساینا ۲ میتوان ضعفهای امنیتی که در پراید وجود داشته را مشاهده کرد. صاحب جوان یک لامبورگینی در کشور چین، فیلم 5 دقیقه ای آنلاین را منتشر کرد که در آن سعی داشت مقداری گوشت قرمز را با اگزوز ماشین کباب کند تا طعم به قول خودش گرانترین کباب جهان را تجربه کرده باشد اما انجام این کار برایش 80 هزار دلار هزینه تعمیر برداشت.

تا حد زیادی از آن اجتناب کرد. سنسور دریچه گاز موظف است تا ای سی یو (E.C.U) خودرو را از موقعیت دریچه گاز مطلع سازد. علائم خرابی دریچه سنسور گاز چیست؟

سنسورهای دریچه گاز EF7 معمولا نسبت به سنسور های دیگر عمر بالاتری دارند و به طور کلی سنسورها نیازی به سرویس تمیز کاری و یا روغن کاری ندارند.

شدت و ضعف این مورد بستگی به آن دارد که واشر سرسیلندر کامل سوخته و یا تنها نیم سوز شده باشد.

در مورد مصالح ساختمانی، آهن یا فولاد جزء مصالح بازیافت پذیر می باشند که ضایعات آهن یا آهن قراضه نامیده می شود. در ادامه هر یک از اجزای تشکیل دهنده اگزوز ماشین را به طور مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بزرگترین و بهترین تولید کننده اگزاست فن در کشور می توان یک بررسی اجمالی به عمل آورد و پاسخ سوال خود را دریافت نماییم. البته در برخی از خودروهای تولید داخل هم این سنسور جای خود را به دریچه گاز برقی داده است اما همچنان هستند خودروهایی از خانواده سمند، پژو و پراید که دریچه گازشان برقی نیست.

در تکنولوژی روز دنیا سنسور دریچه گاز جای خود را به دریچه گاز برقی داده است و این سنسور از روی دریچه گاز حذف شده است. 1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده میشود.

به انبار اگزوز صداخفه کن هم میگویند. ایراد خامسوزی در موتور خودرو، از آن دسته عیوبی است که میتوان با انجام سرویسهای دورهای بهموقع، استفاده از مکملهای اورجینال و استاندارد، شستشوی انژکتورها به روش اصولی، پایش سیستم جرقه و برق خودرو و رفع هرگونه ایراد، تعویض بهموقع شمعها و وایرها، پاکسازی مسیر ورودی هوا و تعویض بهموقع فیلتر آن، تعویض منبع اگزوز خراب و رفع هرگونه نشتی و پارگی سامانه اگزوز و…

علاوه بر نقشی که اوره به عنوان حامل مواد زائد نیتروژن دار در بدن ایفا میکند، این ترکیب در تبادلات جاری متقابلی که در سیستم نفرونها انجام میپذیرد (تبادلات نفرونی) نیز نقش دارد، بدین صورت که اجازه میدهد تا جذب مجدد (بازجذب) آب و یونهای مهمی که به منظور دفع، در ادرار ترشح شدهاند، صورت بگیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *