اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

رله در واقع نوعی تقویت کننده است که میتواند جریانی قویتر و بزرگتر از جریان مدار فرمان خود را هدایت نماید. تشخیص علائم دقیق خرابی شمع در موتورسیکلت بسیار دشوار است زیرا علائمی که از خود بروز میدهد اغلب با علائم و اختلالات دیگری در موتور همراه است.

روشهای زیادی برای افزایش و تقویت شتاب موتور سیکلت وجود دارد که در این مطلب به رایجترین و مهمترین آنها پرداخته شده است.، البته حتما باید توجه داشته باشید که انجام بعضی از کارهای گفته شده نیاز به تخصص دارد و باید با رعایت نکات ایمنی و نهایت دقت و توجه انجام شود.

بهتر است هر ۵ سال یکبار برای تعویض سیستم جرقه زنی اقدام کنید با این حال اگر مشکلی ایجاد نمیکنند لزومی به بررسی دورهای نخواهند داشت.

به شمع های تمیز، با حذف آنها با استفاده از a شروع کنید شمع موتور سوکت سپس ، از کاغذ سنباده 220 ریز برای سمباده زدن الکترود یا قطعه کوچک فلز که از خارج خارج می شود ، استفاده کنید برق وصل کردن، تا زمان شما می توانید فلز برهنه زیر را ببینید.

سپس هر کدام از فات گرانبها شامل طلا، نقره، پلاتین، پالادیوم و رودیوم به روش شیمیایی و به صورت جداگانه بازیابی می شوند. نکته :توجه داشته باشید هیچ گاه روی موتور به صورت مستقیم آب نریزید زیرا دما بالاست و سر سیلندر و قطعات دیگر آن آسیب می بینند.

بیتوجهی به موضوع تعویض شمعها در زمان مناسب خسارت زیادی را به قطعات زده و هزینه مالی زیادی در پی خواهد داشت. شمع خراب منجر به بالارفتن مصرف سوخت، تولید آلایندهها و حتی استهلاک زود هنگام قطعات میشود. حذف کاتالیزور در خودرو های مختلف متفاوت است و بسته به نوع و مدل ماشین توسط اگزوز ساز و تعمیرکاران ماهر انجام میشود.

این مشکلات همگی به دلیل این می باشد که اگزوز در قسمت پایین خودرو قرار دارد و در نتیجه در اثر برخورد با زمین، آسیب می بیند.

مزایای این روش بازدهی بالاتر، کاهش انرژی مصرفی، دمای فرآیندی ملایم­تر و قابل کنترل بودن فرآیند نسبت به روش پیرومتالورژی می ­باشد.

همچنین تمام ارتعاشات و ضربههایی که به خودرو وارد میشوند ابتدا به چرخها واردشده که به کاهش و از بین بردن این ارتعاشات و لرزشها کمک میکنند.

کاهش گاز در موتور پس از طی مسافتی کوتاه: آیا تعداد مراجعه شما به پمپ بنزین زیاد شده است؟ جرقه ایجاد شده موجب روشن شدن موتور و حرکت آن میشود.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.