اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

اول از همه ، شما باید ماشین را روی یک سطح صاف و محکم پارک کنید ، اطمینان حاصل کنید که ماشین در هیچ نقطه ای حرکت نمی کند و آن را روی یک جک بلند کنید.

من زیر بار نرفتم چون هرچی نگاه کردم هیچ آسیبی روی اگزوز نیست. هنگامیکه ظرفیت باتری پایین باشد، برای راهاندازی خودرو، مدت زمان استارت افزایش مییابد و گاهی این استارتهای طولانی باید چندین بار متناوب و متوالی انجام شود تا موتور خودرو شروع به کارکند.

با نصب این محصول بر روی خودرو خود می توانید در اگزوز آن ایجاد جرقه و شعله کنید. همچنین طبق کاتالوگ های رسمی، با زونتس آر ۲۵۰ می توان حداکثر سرعت ۱۴۸ کیلومتر بر ساعت را تجربه کرد.

همچنین پاگانی قطعات و اجزاء کلیدی و مخصوص پیست هوایرا R را نمایش خواهد داد. شرکت خودروسازی مرسدس که 2 قهرمانی متوالی را لوئیس همیلتون، راننده انگلیسی خود تجربه کرده است باز هم پیشتاز شده و با یک طرح جدید میخواهد لذت شنیدن صدای قدرتمند ماشینها را به تماشاگران برگرداند.

در این ابرخودرو شاهد بهبود اسپلیتر جلو بهعنوان بخشی از کیت آیرودینامیک هستیم؛ اما مهمترین تغییر، مرتبط به طراحی مجدد بال عقب و استفاده از بالهای با لبههایی مرکزی و یکپارچه است.خودروی یادشده در مقایسه با هوایرا BC معمولی، دارای ورودیهای متفاوت هوا، سیستم تعلیق جدید و در نهایت، آسایش و آرامش بیشتری است.

علاوه بر آن، تغییرات جالبی در محیط داخلی نسخهی پاچتو تمپستا رُخ داده؛ اما متأسفانه تصاویر کابین این ابرخودروی زیبا در زمان نگارش این متن منتشر نشده است.هوایرا پاچتو تمپستا در گردهمایی موتوراسپرت The Quail و در پیست لاگونا سکا بهعنوان یکی از ۴۰ رودستر هوایرا BC با ۶ خروجی اگزوز حاضر خواهد شد.

لوگوی M به صورت برجسته بر روی آن حک شده است.دریچه داخلی و جداگر حرارتی، از اگزوز باعث افزایش عملکرد می شود. شاید مهمترین تغییر چند سال گذشته در F1 تقلیل حجم موتور اتومبیلها از 2400 به 1600 سیسی بود که باعث نارضایتی تماشاگران هم شد.

جاگیری غیر استاندارد این سیستم در قسمت زیرین خودرو، چرا که حجم مدل اسپرت این سیستم از مدل معمولی بیشتر است و باید طراحی زیر ماشین جوابگوی نوع اسپرت باشد . همچنین عملکردش در حین دریفت آنچنان خوب است که به راحتی می توانید آن را مثل بازی های کامپیوتری کنترل کنید بدون اینکه خم به ابرو بیاورد و به سادگی چنان گرد و خاکی بپا کنید که کسی به فکر اسب بخار و حجم موتور و این حرف ها نباشد!

همچنین پاگانی حالت رانندگی نرم جدیدی توسعه داده که جزئیات زیادی در رابطه با سیستم مذکور فاش نشده است؛ اما میتوان حدس زد که باعث نرمی و شبیهتر شدن پاچتو تمپستا به یک سوپراسپرت V12 خواهد شد. پاگانی به مناسبت ۱۰ سالگی ابرخودروی هوایرا، نسخهای ویژه با نام پاچتو تمپستا معرفی کرده است که ۸۱۵ اسب بخار قدرت و ۶ خروجی اگزوز دارد.

باورکردنی نیست؛ اما هوایرا در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و اکنون پاگانی جشنی به مناسبت ۱۰ سالگی این ابرخودرو گرفته است. در ابتکار مرسدس برای سال 2016 به جای یک لوله اگزوز از 2 اگزوز استفاده شده است تا هم بازده موتورها افزایش پیدا کند و هم صدای بهتری از موتور 1600 سیسی آن شنیده شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *