اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

این فن ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای یک فضای خاص به کار می روند و میزان کارایی متفاوتی دارند.

در صورت خرابی سنسور سرعت: ۱-خاموش شدن خودرو هنگام رها کردن گاز در مواقعی خاص نه همیشه بخصوص پشت چراغ قرمز.

از طرف دیگر بنلی ۲۵۰ دو سیلندر دارای اگزوز کوتاهتر است که تا قسمت ابتدایی چرخ عقب امتداد یافته و به صورت آلومینیوم رنگ درآمده است.

ـ دو خروجی: به اگزوزهای دوگانه هم معروف هستند. از آن جاجهت تعویض وتهویه هوا ی محیط، اگزوز فن بیشترین استفاده و کاربرد را در زندگی روزمره دارند،در این بخش به توضیح مختصری درباره این نوع فن می پردازیم.اگزوز فن یا همان فن مکنده عمدتا برای خنک کاری اتاق یا محل کار استفاده نمی شود ، درواقع هدف اصلی از بکارگیری اگزوز فن مکنده تخلیه هوای نامطبوع ،رطوبت ، گردو وغبار ودیگر آلاینده ها می باشد واین کار فضای مورد نظر را جهت جایگزینی هوای تازه (گرم یاسرد) محیا مینماید.البته همین تعویض هوا که توسط اگزوز فن انجام میشود نیز تاحد زیادی بابت بهبود هوای محیط میگردد و باعث گردش هوا و ورود هوای تازه میشود.

مزیت اصلی نصب منبع اگزوز لوله مستقیم، افزایش اسب بخار است. اگر مکانی را پیدا کنیم که خلاء حداکثر است و انتهای لوله اگزوز در این نقطه قرار گیرد ، سطح فشار استاتیک را در داخل سیستم اگزوز کاهش می دهیم.

این سیستم مواد زائد را در حجم های کم به مرور خارج می کند. در این سیستم یک سیستم کانال کشی وجود دارد که شاخه های کانال روی ماشین آلات قرار می گیرد و هوای محیط را تخلیه می کند.

استایل خیابانی و اصطلاحا استریت این موتورسیکلت توانست آیرودینامیک مناسب و زیبایی قابل قبولی را از خود به نمایش بگذارد.

شرکت کیوی موتورز نیز تمام فرایند ساخت این محصولات را به طور کامل انجام داده و صرفا طراحی موتورسیکلت توسط ایتالیاییها صورت پذیرفته است.

مدار جرقه خراب است. این مورد بسیار اهمیت داردچون برای کاربری های مختلف تعداد دفعات تخلیه وتعویض هوا طبق استاندارهای جهانی متفاوت می باشد بطور مثال ظرفیت اگزوزفنی که برای دستشویی وسرویس عمومی استفاده می شود با ظرفیت اگزوز فن انبار یا موتور خانه وانباری متفاوت است.

بطور مثلا در دستشویی وحمام منازل یا سرویس بهداشتی عمومی ، تعویض هوا که توسط اگزوز فن مکنده انجام میشود برای تخلیه ی بوی بد و جلوگیری از تراکم رطوبت انجام می شود.از دیگر مواردی که اگزوز فن مورد استفاده قرار میگیرد تأمین اکسیژن لازم برای تنفس، جلوگیری از افزایش گازهای ناسالم( کربنیک)، تخلیه دود سیگار و گازهای زیان آور دیگر، و جلوگیری از راکد ماندن هوا از دیگر مقاصدی است که با به کار گیری اگزوز فن و هواکش می توان به آن رسید.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *