اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

این موضوع اگر پس از روشن شدن خودرو اتفاق بیفتد و زود رفع شود هیچ نگرانی را ایجاد نمیکند ولی در صورتی که این دود سفید ادامه داشت باید قانع شویم که مشکلی در سیستم خودرو بوجود آمده است. بخار آب یکی از تولیدات احتراق موتور است که همیشه در دود اگزوز وجود دارد ولی مقدار آن اگر بالا رود موجب سفید شدن رنگ دود میشود.

دودهای حاصل از پیشرانه خودرو یکی از مهمترین مسائل در ایجاد آلودگی هوا است، رانندگان باید با رسیدگی و سرویسهای به موقع همیشه خودروی خود را در حالت ایدهآل نگه دارند، این مورد نه تنها موجب کمک به پاکیزه ماندن هوای شهر میشود بلکه موجب صرفهجویی در هزینه تعمیرات، وقت، سوخت و همچنین افزایش شتاب خودرو خواهد شد.

شرکت صنعتی طوس سوله در سال 1353 تاسیس گردیده و همزمان تولید اگزوز انواع خودرو را با ایجاد نظام مدیریت کیفیت به طور موثر آغاز نموده است. درصورتی از اگزوز دود آبی یا خاکستری خارج میشود و درعین حال خودرو روغن کم میکند قطعاً همراه با بنزین مقداری روغن هم سوخته میشود و علاوه بر افزایش استهلاک، میزان آلایندگیها از قدرت و توان موتور هم کم میشود و باید در نخستین فرصت به چک کردن رینگها و سوپاپها اقدام کرد.

درصورتی که سوپاپهای خودرو خوردگی داشته باشد و یا رینگ پیستونها مشکل داشته باشند، روغن ممکن است وارد پروسه احتراق شده و موجب آبی شدن دود شود.

گرم کردن خودرو در حالت سکون میتواند موجب حل شدن بخشی از روغن در بنزین به خاطر متفاوت بودن مقدار ویسکوزیته باشد. Bluing و / یا تغییر رنگ تحت گارانتی پوشش داده نمی شود، آن را در نتیجه تنظیم نادرست، زمان بندی طب مکمل و جایگزین، زمان بندی موتور، jetting، گرم کردن بیش از حد و غیره است.

و امروزه با توجه به وجود تجهیزاتی مانند دستگاه تست پنج گاز سرنخهایی را به ما میدهد که با استفاده از آن میتوان دریافت که چه اتفاقاتی در حال حاضر در محفظه احتراق در حال رخ دادن است. دودهای خروجی خودرو از نظر راننده خودرو میتوانند بسیار مهم باشند و هشداری برای تعویض قطعات مصرفی، که در صورت بی توجهی میتوانند تعمیرات سنگینتری را به دنبال داشته باشند.

سایز این کیت اگزوز و دریچه 2.0 اینچ می باشد یعنی درون دریچه به قطر51 میل فضا دارد پس شما به روی کلیه خودرو ها می توانید آن را نصب نماید. راه دیگر کنترل انبساط پیستون تعبیه یک پشت بند فولادی یا پیستون با تیغه محافظ اینوار(INVAR) (شکل) در پیستون است.وقتی پیستون گرم میشود این تقویت کننده انبساط کف پیستون و برامدگی بوش گژن پین را محدود می کند.

کاتالیزور توسط اگزوز ساز از این دوقسمت باز شد و بجاش یک لوله دارای صداخفه کن به نام کارخونه مشهد نمیدونم چی نصب شد ، به راحتی مخصوص همینکار بدون هیچ برش یا جوشکاری ، جای هر دو سنسور اکسیژن هم تعبیه شده بود.

علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، شنبه طی سفر به نیشابور، فیروزه و زبرخان از واحد تولیدی اگزوز خودرو خراسان و پارت پلاستیک بازدید کردند. میتواند این دود بی اهمیتی باشد از طرفی هم بسیار پر اهمیت و در صورت توجه نکردن به آن به راحتی به ماشین شما آسیب می رسد و خرج زیادی روی دست شما بگذارد .

در این صورت سنسور سالم است. هرچند به لطف مجموعه فنربندی قابل تنظیم ب ام و در واقع می توان سه سطح مختلف عملکردی برای میزان نرمی این باواریایی لوکس تعریف کرد، اما در نرم ترین شرایط هم تایرهای ران فلت ب ام و نسبتا خشک ظاهر می شوند و اغلب خریداران به دلیل خشک شدن بیش از حد فنربندی از حرکت در حالت اسپرت پلاس اجتناب می کنند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.