اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

به طور كلي صنعت خودرو يك صنعت مونتاژ است و اكثريت قطعات مورد نياز خريداري و محصول نهايي در كارخانه مونتاژ مي شود.

نکته :توجه داشته باشید هیچ گاه روی موتور به صورت مستقیم آب نریزید زیرا دما بالاست و سر سیلندر و قطعات دیگر آن آسیب می بینند.

صدای مافلرها با توجه به ساختارشان، متغییر است. عملکرد این قطعه به این صورت است که گازهای سمی خروجی از جمله مونوکسید کربن ، اکسید نیتروژن و مشتقات آن و نیز کربوهیدارت ها را به گازهای بی خطری همانند دی اکسید کربن، نیتروژن و مولکول های آب تبدیل می کند .

در صورت کاهش نیافتن صدای خروجی حاصل از عملکرد احتراق موتور به شکل عملی از این وسیله نقلیه به دلیل صدای بسیار گوشخراش و خطرناک نمیتوان استفاده کرد.

شمع موتور قطعه کوچک و مهمی است که در صورت ایجاد نقص در عملکرد و ظاهر آن کل موتور سیکلت شما از کار خواهد افتاد. به نظر شما ماشین واشر زده یا نه؟

اگر می خواهید اطمینان یابید که داخل رادیاتور شما جرم ندارد یا مسدود نشده است به رادیاتور ساز مراجعه نمایید تا سیستم را بررسی کند.

در صورتی که خودرو کاملا سرد باشد اگر کاتالیزور را با دست تکان دهید و صدایی شبیه تکان خوردن سنگریزه در داخل آن به گوش برسد نشانه ای از ریختن شبکه های داخل آن است.

دود سیاه از اگزوز خارج میشود: اگر در هنگام کارکرد موتور ضربه شدید بود و دود سیاه نیز از اگزوز خارج میشد، نشانه تنظیم نبودن زمان پاشش سوخت است. موتور در هنگام کار ضربه میزند (موارد مرتبط با سیستم سوخترسانی) دلایل متعددی وجود دارند که موتورهای دیزل در زمان فعالیت با ضربه و کوبش به کار خود ادامه میدهند.

همچنین به محض اینکه فن ها خاموش شدند همین حرکت را تکرار کنید و موقعیت عقربه مذکور را به خاطر بسپارید. تشخیص اینکه واشر سر سیلندرمشکل پیدا کرده کار ساده ای نیست و این تشخیص باید توسط افراد متخصص باشد .

به محض اینکه فن ها شروع به چرخیدن کردند داخل کابین برگردید و موقعیت عقربه دمای آب را حفظ کنید. اگر موتور به هر دلیلی بیشازحد روغن مصرف میکند، در طی احتراق دود سیاه خورندهای تولید میشود که همراه با پسماندهای احتراق وارد مبدل میشود و روی آن اثر منفی میگذارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *