اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

این خودروها آلودگی بسیار زیادی را به وجود میآورند، بهویژه آنکه بخش قابل توجهی از آنها فرسوده هستند و چند برابر آلودگی ایجاد میکنند. هر دوی این محصولات دارای چند برنامه پخت نیز هستند. ممکن است با چند بار فشردن آن، دوباره مانند اول بشود ولی به محض بداشتن پا از روی آن مجددا نرم می شود.

همچنین آزمایش خودرو در شرایط و سرعتهای مختلف نشان میدهد که این اختراع به علت اینکه موجب برنگشتن گازهای خروجی به موتور میشود نه تنها تأثیر منفی روی آن نمیگذارد بلکه موجب تنفس بهتر موتور و افزایش توان خودرو هم میشود.

در چنین شرایطی اما محمود خردمند، مخترع جوان مشهدی، برای مقابله با بحران آلودگی هوای این روزهای کشور، وسیله جالبی به نام اگزوز پاک اختراع کرده است. اما هراختراعی برای اینکه به موفقیت کامل برسد باید به تولید انبوه دست پیدا کند و مورد استفاده مشتریان هدف قرار بگیرد.

ضمن این که در دنده های میانی کشش موتورسیکلت افت می کند. این صدا از بالای موتور شنیده میشود و تنها راه آن نیز باز کردن موتور و پیدا کردن گژنپین معیوب و تعویض آن است. خردمند بیان میکند عمر مواد به کاررفته در اگزوزپاک به نوع آلودگی بستگی دارد و پیشبینی میکند در بدترین حالت ۶ ماه و در بهترین حالت ١۴ماه کاربرد دارد و پس از آن میتوان مواد آن را تعویض کرد.

در نهایت تعویض سنسور اکسیژن با ۷.۱ درصد شایعترین دلیل روشن شدن چراغ موتور در سال گذشته بوده است. اگزوزپاک برای رسیدن به نمونه اولیه قابل دفاع طی دو سال گذشته ١٠ میلیون هزینه روی دست محمود خردمند میگذارد.

فلز پالادیوم بالاترین درصد وزنی نمونه را تشکیل می دهد. این گازهای سمی و آلوده در این مواد گرفتار میشوند و از اگزوز خارج نمیشوند، به نوعی این مواد نقش کاتالیزگر را ایفا میکنند و میزان آلودگی را تا ٩٠ درصد کاهش میدهند.

سیستم تهویه مطبوع دو ناحیهای، هشدار نقاط کور و صندلیهای جلوی برقی و چرمی به همراه گرمکن نیز در این مدل دیده میشوند.

سپس من این قسمت را برای اجرای طرح خود انتخاب کردم. در نهایت به این نتیجه رسیدم که اگر ابتدا اجازه بدهیم آلودگی وارد محیط زیست بشود و سپس سعی در مهار آن داشته باشیم، عملی اضافه است.

جالب است بدانید مواد مورد استفاده در این ساختار شیمیایی در طبیعت به وفور یافت میشود و از جنس پوست میوههای سخت پوست مانند نارگیل و پسته است که در شرایط خاص ساخته میشود و سپس در این اگزوز مورد استفاده قرار میگیرند.

در همینباره محمود خردمند که هنگام ثبت اختراع خود گواهی کاربردپذیری و یکتا بودن دستگاه خود را از ایرانخودرو دریافت کردهاست، بهعنوان اولین گزینه پیشروی خود به این خودروساز داخلی مراجعه میکند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *