اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

4. انتهای بیرونی لوله اگزوز باید بگونه ای مستقر شود که پشت به باد باشد و همچنین درپوش مناسب جهت جلوگیری از ورود آب باران به داخل آن بر روی آن نصب شود.

برای جلوگیری از انتقال حرارت بالای اگزوز به اتاقک دستگاه پیشنهاد می شود تا از عایق حرارتی مناسب به ضخامت حدود 20 میلیمتر استفاده شود. حال برای دفع گرمای تولیدی ناشی از کار ژنراتور دو روش خنک کنندگی در نظر گرفته شده است.

با توجه به شرایط محیطی نصب دیزل ژنراتور چنانچه محیط سرباز می باشد، برای بالا بردن طول عمر مفید دیزل ژنراتور لازم است تا برروی سیستم حتماً مسقف شود تا دستگاه در مقابل شرایط بد محیطی (تابش آفتاب مستقیم، بارندگی برف و باران) ایمن بماند.

با توجه به این توضیحات هوای اتاقک دیزل ژنراتور گرم و گرمتر می شود که این گرما باید به بیرون از اتاقک دستگاه هدایت شود که بهترین شرایط این است که دیزل ژنراتور در محیط باز با جریان هوای آزاد نصب شود تا گرما مذکور بر روی عملکرد سیستم تأثیر نگذارد.

دومین روش مربوط به بدنه ژنراتور می باشد که با تعبیه شیارهایی از جنس آلومینیوم باعث انتقال حرارت منتقل شده به بدنه ژنراتور به هوای محیط می شود.

در پارکینگ های بسته یا نیمه باز امکان تخلیه هوا بصورت طبیعی وجود ندارد و می بایست عملیات تزریق هوای تازه، خروج هوای آلوده و ایجاد جریان مابین این دو نقطه بصورت مکانیکی انجام شودکه این کار توسط اگزاست فن های مکنده وفن های هوارسان دمنده با پروانه فوروارد یا بکوارد صورت میپذیرد.

نصب این قطعه حساس بوده و بهتر است برای تخلیه مایعات داخل لوله در قسمت پایین آن یک شیر تخلیه تعبیه شود. 26 – عدم رعایت سمت های تعیین شده برای حرکت در مجاورت تقاطع ها . 1. قطعه آکاردئونی: این قطعه باعث افزایش درجه آزادی در هنگام نصب اگزوز می شود و هدایت لوله اگزوز را به سمت مکان مورد نظر تسهیل می کند.

ترموستاتی که کاملا خراب باشد، باعث می شود که موتور به سرعت جوش بیاورد. گاهی با گوش دادن به صدای موتور می توان فهمید که چه عیبی پیدا کرده است .

توضیح مشکل: هرگاه که در حال سکون موتور روشن شود، متوجه بوی بسیار بدی از اگزوز می شوید.این بو مشابه بوی تخم مرغ گندیده است.

1. مشكل عدم آگاهي كه ناشي از عدم آشنايي مردم با مبدل كاتاليست و تاثير آن بر بهبود آلودگي هواست و نيازمند كار فرهنگي در سطح جامعه است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *