اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

از آن جایی که تعمیرگاهها و نمایندگیهای مجاز به منظور آگاهی از میزان رطوبت موجود در مایع ترمز از ابزار خاص تست روغن ترمز استفاده میکنند، با مراجعه به نمایندگیهای مجاز از میزان رطوبت آگاه و در صورت خارج بودن از حد استاندارد نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

کیفیت برتر را با روغنهای توصیهشده توسط شرکت خودروساز تجربه کنید. روغن ترمز براساس سطوح کارایی مورد نیاز و نوع خودرو از طرف شرکت سازنده خودرو در سطوح کارائی مختلف نظیر DOT3 ,DOT4 توصیه میشوند. پیشنهاد میشـود به جهت حفظ ایمنـی و اطمینـان از سلامت خودرو از روغن ترمزهای استاندارد و دارای هولوگرام توصیه شده توسط شرکت خودرساز استفاده نمایید.

انواع گرمکن آب (Heater) جهت دیزل ژنراتور به خصوص در مناطق سرد سیر.(اطلاعات بیشتر در بخش گرمکن) . امروز در بیشتر کشورها در خودروهای دیزلی و تجاری مانند اتوبوس، مینیبوس، کامیون و تریلرها در استانداردهای یورو ۴ به بالا معمولاً از DPF برای کاهش آلایندگی استفاده میشود.

و در چرخهایی که ترمزهای کاسهای دارند فشار هیدرولیک، پیستونهای موجود درکالیپر را فعال نموده و لنتهای تـرمز را به کاسه ترمز میفشارد با اصطکاک ایجاد شده بین لنت و دیسک، سرعت خودرو کاهش مییابد. در چرخهایی که ترمز دیسکی دارند، فشار هیدرولیک، پیستونهای موجود در کالیپر را فعال نموده و لنتهای تـرمز را به دیسک ترمز میفشارد.

در صورت کاهش سطح روغن هیدرولیک، عملکرد پمپ ضعیف شده و فرمان سفت میشود. منبع اگزوز در این خودرو و سایر خودروها نیز وظیفه ی کاهش صدای موتور را دارد.

کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه میشود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است؛ که در خودروهای اسپرت معمولاً از آن استفاده نمیشود؛ اما اگر قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر را نیز دارید؛ میتوانید کاتالیستهای کهنه و قدیمی را با مدلهای جدید High-Flow تعویض کنید.

استفاده از فیلترهای غیراستاندارد، علاوه بر ناتوانی در تصفیه تمامی ذرات معلق و ناخالصیها و گردش این ذرات در بین قطعات داخلی، موتور را با افت شدید فشار روغن مواجه و خسارتهای جبرانناپذیری بر قطعات متحرک داخل موتور از قبیل رینگهای پیستون، یاتاقانهای ثابت و متحرک وارد خواهد ساخت.

در صورت استفاده از فیلترهای غیراستاندارد، علاوه بر افت توان موتور و ورود ذرات گرد و غبار به داخل موتور، مصرف سوخت نیز افزایش مییابد.

با توجه و دقت به همین نکات ساده و استفاده از فیلتـرهای استـاندارد که در داخل بستهبندیهای دارای هولوگرام ایساکو هستند، از آسیبهای احتمالی به موتور خودروی خود جلوگیری نمایید. ۲۹ sept. 2018 – خودروی اکس تریل در قالب نسخههای مختلفی با گنجایش موتور گوناگون در …

دهانه پلاتین را میتوان با نگاه چشمی بررسی کرد و در صورت کثیفی و یا تنظیم نبودن آن را تنظیم کرد. زمان بندی احتراق درست تنظیم نشده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *