اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

البته احتمال مشکل بزرگ تر در گیربکس هم به جای خود باقی است. زمانی که موتور سیکلت در یکی از زمینههای فوق مشکل داشته باشد، نشان دهنده این است که کاربراتور مشکل دارد و یا این که به خوبی تنظیم نشده است.

یکی از دلایل دیگر خفه کردن موتور سیکلت عدم تنظیم کاربراتور آن است. یکی دیگر از دلایل خفه کردن موتور سیکلت میتواند مربوط به تغییر میزان غلظت روغن باشد.

اگر موتور به این علت خفه کرده باشد باید با باز نگه داشتن دریچههای ساسات و گاز و نیز با استارت زدن سوخت اضافی موتور را از آن خارج کرد تا موتور با همان مقدار سوختی که لازم دارد روشن شود.

در نتیجه این عمل، گاز وارد شده به موتور از لحاظ بنزین قویتر میشود و در نتیجه باعث بهتر روشن شدن موتور در هوای سرد میشود.

39 ـ چراغ عبور (نور پايين): عبارتست از چراغهايي كه جلو وسيله نقليه را در فاصله نزديك روشن ميكند و موجب خيره شدن چشم يا ناراحتي رانندگاني كه از طرف مقابل ميآيند و ديگر استفادهكنندگان از راه نخواهد شد.

البته با تمیز نگه داشتن فیلتر هوا میتوان از خراب شدن آن جلوگیری کرد. با باز کردن کاربراتور و تعویض و یا تعمیر دریچه ساسات میتوان از به وجود آمدن چنین مشکلی جلوگیری کرد.

ابتدا باید ساسات را بکشد تا دریچه کاربراتور باز شود. وقتی این دریچه بسته میشود، از ورود هوا به کاربراتور جلوگیری میشود. همچنین اگر کاربراتور کثیف باشد میتواند باعث خفگی موتور سیکلت شود. لذا در این قسمت قصد داریم دلیل خفگی موتور دو زمانه را به طورخلاصه مورد بررسی قرار دهیم و راه برطرف کردن آن را نیز بیان نماییم.

۸- لوله خروجی اگزوز را به خروجی صدا خفه کن متصل کنید. حال زمانی که به هر دلیل در کار شمع موتور خللی ایجاد شود، مثلاً عایق سرامیکی بشکند، رنگ شمع تغییر کند و غیره باعث میشود موتور به درستی کار نکند و به اصطلاح خفه کند.

طرح جدی و مجموعه چراغهای گربهای جلو و جلوپنجره شیر نشان و همینطور طرح ورودی هوا و مهشکنهای روی سپر جلو، ضربهگیرهای مشکی رنگ شامل یک نوار کرومی در کنار نمای عقب ذهنها را به سمت پژو 406 میبرد. این قطعه وظیفه دارد سوخت مورد نیاز موتور را به نحوی آماده کند که موتور در هر شرایطی به بهترین نحو ممکن کار کند.

هنگامی که آب در رادیاتور و کانال های رادیات ماشین گردش میکند، گرمای تولید شده موتور را از بین برده و اجازه میدهد تا این قطعه برای مدت زمان بیشتری کار کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *