اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

خرابی واشر منیفولد هوا نیز در خودروهای انژکتوری میتواند منجر به نوسان دور موتور شبیه به حالت خرابی استپر موتور شود و ضمن اینکه صدای نشتی هوا نیز از این بخش به راحتی شنیده میشود.

ضمن اینکه ضرر این اتفاق نیز برای موتور بالا بوده و باید به سرعت رفع عیب کرد. ضمن اینکه این صدا ممکن است در زمان کارکرد نیز به صورت تاپ تاپ از همین بخش شنیده شود. اما خرابی واشر بغل اگزوز و سوختن آن نیز صدایی شبیه به صدای تاپ تاپ میدهد که در زمان بالا بردن دور موتور این صدا به وضوح افزایش پیدا میکند.

محفظه احتراق خودرو نیز اگر آسیب دیده باشد، باعث ورود هوا به محفظه میشود که در اثر عمل احتراق، آب تولید شده و از اگزوز خودرو خارج میگردد و باید سریعا تعمیر شود.

اگر سیستم خنک کننده خودرو خود را زمان زیادی می باشد که تعویض نکرده اید و یا در رادیاتور به جای ترکیب آب مقطر و ضد یخ،آب معمولی و یا ضد یخ خالی می ریزید واشر سرسیلندر و یا خود سر سیلندر آسیب می بیند و دی اکسید کربن یا روغن وارد رادیاتور می شود دما بالا می رود و در برخی مواقع شیلنگهای رادیاتور می ترکند.

پیشنهاد ما استفاده از شمع دو پلاتین است که جرقه های بسیار قوی و ایده الی را تولید میکنند. در بخشهای ورودی و خروجی موتور از واشرهایی استفاده میشود تا اتصال آهن به آهن در این قسمتها به خوبی آببندی شود.

به دلیل گستردگی دماها و همچنین فضای بزرگ، موضوع نشتی این قطعه اتفاق خیلی عجیب و غریبی در موتورهای احتراق داخلی نیست. در ایران نیز شرکتهای خودروسازی از سال ۱۳۸۲ نصب کاتالیست را در خودروهای داخلی شروع کردند و پیش از این تاریخ اتومبیلها فاقد استاندارد بودهاند و به همین جهت آلایندگی این خودروها ۳۰ برابر بیشتر از سایر خودروها است و طرحی بر این اساس خروج خودروهای مدل ۱۳۸۲ به پایین در سازمان حفاظت از محیط زیست ارائه شدهاست.

اگر شما در هنگام ترمزگیری صداهای خراش فلزی یا سایش شنیدید، این احتمالاً به این معنی است که لقمه­های ترمزتان کهنه شده است و وسیله نقلیه شما نیاز به تعویض لقمه ترمز داد. یاتاقان زدن نیز در اثر ایراد در امر روانکاری موتور است که معمولا ناشی از کمبود روغن خواهد بود.

این کار برای سلامت پیشرانه و افزایش طول عمر مفید آن بسیار موثر خواهد بود. این صدا از بالای موتور شنیده میشود و تنها راه آن نیز باز کردن موتور و پیدا کردن گژنپین معیوب و تعویض آن است.

همچنین، اگر آلایندگی خودرو شما به طور ناگهانی افزایش پیدا کند، نشان دهنده نبود کاتالیزور است. برای رفع عیب آن باید موتور از زیر باز شده و به بررسی وضعیت یاتاقانها و میللنگ پرداخته شود.

معمولا در زمان تعویض قطعاتی مثل شمعها و یا باز کردن ورودیهای هوای موتور، ممکن است جسم خارجی به داخل موتور وارد شود که تنها راه خروج آن نیز، باز کردن سر سیلندر موتور است. فراموش نکنیم که در بسیاری از مواقع، کاهش فشار روغن توسط چراغ روغن نمایش داده نمیشود!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *