اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

بسته به نیاز راننده، تنظیم موتور گاهی برای کاهش مصرف سوخت، گاهی برای افزایش شتاب و گاهی برای کاهش آلایندگی و اخذ معاینه فنی انجام میشود. برای خنک کردن قطعات داخلی این نوع موتورها از روغن استفاده شده است که این روغن از دستگاهی به نام رادیاتور روغن که در مقابل توربین قرار گرفته است عبور کرده و چون رادیاتور روغن در معرض هوای حاصل از توربین قرار دارد لذا روغن داخل مجراهای رادیاتور خنک شده و برای انجام دو وظیفه عمده روغنکاری و خنککنندگی روانه مجراها و گانالها و به طور کلی محلهای به خود میشود.

پس برای انجام تنظیم موتور دقیق نیاز به چهار گاز است. دستگاه تنظیم موتور پنج گاز و یا چهار گاز، دستگاه بررسی کننده ی دود های خروجی از اگزوز است.

چهار گاز و یا پنج گاز چیست؟ در دستگاه چهار گاز همانطور که از نامش پیداست چهار گازی که در معاینه فنی سنجیده میشود اندازه گیری میشوند.گازهای O2 co co2 hc در این دستگاه اندازه گیری میشوند که طبق سایت معاینه فنی این چهار گاز نامبرده در بخش تنظیم موتور خودرو معیار قرار میگیرد.

بعد از تحولات زیاد در تون آپ خودروها دستگاه چهار گاز دقیقترین دستگاهی است که برای افزایش راندمان خودرو طراحی شده است. گاز پنجم noX است.

در تنظیم موتور خودروهای انژکتوری بخاطر حساسیت کار و دقت بالای خودروهای انژکتور باید از دستگاه پنج گاز استفاده کرد. این پارامتر فعلا در سیستم معاینه فنی خودروهای سواری ایران اندازه گیری نمیشود.

همان طور که میدانید تا زمانی که گازهای ناشی از سوختن بنزین درون محفظه احتراق خارج نشود سوخت و هوا برای انفجار مجدد وارد محفظه احتراق نمیشود به همین علت راندمان موتور کاهش مییابد.

کاربرد: کلیه اقلام موثر بر کیفیت مطابق لیست (اقلام موثر بر کیفیت) که ازخارج کشور تهیه می گردد. ماده 129 ـ رانندگان وسايل نقليه موظفند در تقاطعهايي كه چراغ راهنمايي و رانندگي يا مأمور راهنمايي و رانندگي يا تابلوي ايست وجود ندارد، در سر پيچها، جادههاي تنگ و تپهها و به طور كلي در محلهايي كه موانعي در مسير حركت آنان وجود داشته باشد و همچنين هنگام بارندگي يا مه يا كولاك و مانند آنها از سرعت وسيله نقليه تا حدي كه بر حسب مورد براي پرهيز از خطر يا تصادف ضرورت دارد، بكاهند و با سرعت مطمئن حركت نمايند.

به دلیل اینکه نسبت هوا به سوخت را تغییر می دهد و می تواند عملکرد موتور را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین نازک شدن لنت باعث پایین آمدن جزئی سطح روغن می شود که این مشکل با تعویض لنت برطرف خواهد شد. اِگزوز قطعه ای در خودرو و دیگر وسایل نقلیه است که دود حاصل از واکنش شیمیایی را که در سیلندر ایجاد می شود به خارج از خودرو انتقال می دهد.

این خودرو که جدیدترین و آخرین محصول مازراتی در ایران به شمار میآید، یک سدان سایز متوسط لوکس است که قوای محرکه خود را مدیون پیشرانه ۶ سیلندر توئین توربوشارژ ۳ لیتری و جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک زد اف است.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *