اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

وظیفه نگهداری در برابر ضربه را در جلوی موتور سیکلت یک دوشاخ وارونه چنگالی و تک کمک مونوشاک برای عقب فراهم می کند.

مجاورت با صحنه آتش سوزي به علت سرايت آتش يا انتقال امواج حرارتي پيش بيني عاقلانه حكم مي كند كه هميشه يك دستگاه خاموش كننده پودر و گاز آتش نشاني در اتومبيل خود داشته باشيم .اگر موتور اتومبيل آتش گرفته است و بلافاصله متوجه شده ايد موتور را خاموش كنيد .

كاپوت را با احتياط بالا بزنيد و به كمك دستگاه خاموش كننده آتش نشاني آتش را خاموش كنيد. وقتی خودروی شما داغ نمی کند ولی بوی ضدیخ داخل کابین احساس می شود، به این معناست که هنوز فرصت دارید بدون صرف هزینه هنگفت مشکل را حل کنید زیرا کمبود آب درون سیستم هنوز به حدی نرسیده است که باعث جوش آوردن موتور شود.

خودرو بوی ضدیخ می دهد ولی داغ نمی کند. کولنت مایعی است که به موتور کمک می کند دمای بهینه خود را حفظ کند. کولنت از طریق یک شیلنگ مخصوص از موتور به سمت رادیاتور جریان پیدا می کند و گرمای موتور را از طریق رادیاتور به محیط انتقال می دهد تا از بالا رفتن بیش از حد دمای موتور و آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود.

اگر كاپوت داغ شده و از آتش سوزي حتي چند ثانيه گذشته است كاپوت را بالا نزنيد چون ممكن است دچار سوختگي سر وصورت بشويد . سيم كشي اگر آتش گرفته است سر باطري را برداريد و به كمك كهنه يا لباس آتش را بكوبيد تا خاموش شود .بنزين و باك بنزين و كليه لوله اي ارتباطي آن بويژه در اتومبيل هايي كه اين لوله ها از داخل اتاق عبور مي كنند از عوامل ايجاد حریق هستند.

صندلي اتومبيل اگر آتش گرفته از آب يا برف اگر هست استفاده نمائيد . آب و هوای مناطق مختلف اثر های متفاوتی دارند بر روی پوسیدگی اگزوز می گذارند به طوری که در مناطق مرطوب این فرسودگی سرعت بیشتری دارد .

که با افزایش سرعت تا 100km تا 4.6 لیتر نیز می رسد و با یک باک 11 لیتری شما میتوانید حدودا 300 کیلومتر را طی کنید. روایتهایی که معتقدند اولین اتوموبیلهای وارد شده به ایران فورد بودند مبدا آنها را بلژیک مینامند و دیگران مدعی هستند اولین خودروهای وارد شده به ایران که رنو بودند از فرانسه آمدهاند.

این به چه معناست؟ بوی ضدیخ از علائم اولیه نشتی سیال خنک کننده است و اگر با این شرایط به رانندگی خود ادامه دهید خودروی شما در اثر کمبود مایع درون سیستم خنک کننده به تدریج جوش می آورد. ضدیخ یک روانکار نیز هست و تمام قطعاتی که با آنها تماس دارد را روانکاری می کند و از زنگ زدگی آنها جلوگیری می کند.

• اما اگر تمام طول مسیر اگزوز را با پچ پوشش داده اید، لازم نیست تمام آن را با اپوکسی نیز بپوشانید. اگر مدت طولانی بدون رفع این مشکل رانندگی کنید فاجعه بزرگی که رخ می دهد ترک خوردن بلوک سیلندر است.

برخی بر این باورند که لوله های بزرگتر اگزوز باعث زیبایی نمای عقب خودرو و افزایش شتاب خودرو می شوند، اما دانستن این نکته ضروری است که اگر اندازه هر یک از قسمت های سیستم خروجی دود، متناسب با سایر قسمت ها و طراحی خودرو نباشد، نه تنها افزایش شتاب اتومبیل را به همراه ندارد، بلکه دچار کاهش قدرت و شتاب نیز می شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *