اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

یکی از شرکت هایی که با افزایش تقاضای خودرو می تواند پیشرفت رو به رشدی داشته باشد شرکت اگزوز خودرو خراسان می باشد.

اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد. کیا اسپورتیج SL نیز جزو آن دسته از خودروهایی است که از مبادی مختلف و بهصورت رسمی و غیررسمی بهکشور ما وارد شده است.

تقریبا 99 درصد از کیا اسپورتیجهای اسال موجود در بازار ایران مجهز بهیک پیشرانه 2.4 لیتری تنفسطبیعی هستند؛ اما تعداد انگشتشماری از این خودرو با پیشرانههای دولیتری توربو و دولیتری تنفسطبیعی نیز بهکشور ما وارد شدهاند.

عرضه این نسخه فیسلیفت با برخی آپشنهای جدید نیز جایگاه این خودرو را در بازار کشور ما بیش از پیش تثبیت کرد. اسپورتیج SL در سال 2014 یک فیسلیفت مختصر را تجربه کرد و درنقاطی همچون جلوپنجره، مهشکنهای جلو، رینگها و گرافیک چراغهای عقب بهروز شد.

یعنی در یک حالت که بیشتر مرسوم است، لولا در سر جای خودش قرار می گیرد با این تفاوت که باز شدن درب به جای اینکه به سمت طرفین ماشین باشد، به سمت بالا باز می شود.

این نسل، بهرغم افزایش قابلتوجه قیمت نسبت بهنسل قبلی، با استقبال فوقالعادهای از سوی خریداران مواجه شد و توانست انتقام شکست نسل قبلی خود را از هیوندای توسان بگیرد. این خودرو جزو نخستین محصولات شرکت کیا بود که از زبان طراحی جدید این شرکت بهره میگرفت و از اینرو، طراحی ظاهری آن نسبت بهنسل قبلی کاملا متحول شده بود و میتوان گفت از نظر زیبایی و هماهنگی، چند سروگردن بالاتر از پدر خود قرار داشت.

سیستم اگزوز مدرن در وسایل نقلیه موتوری بسیار شیک تر و زیبا تر به نظر می رسد و صدای بلند باعث می شود دوچرخه در جاده قابل توجه باشد و به جلوگیری از شرایط ناخوشایند کمک می کند.

تپش ها در موتور خودرو زمانی به وجود می آیند که سوپاپ خروجی باز شده و جریان گاز فشرده ناگهان وارد سیستم اگزوز شود. در انواع مختلفی موجود می باشد، که به طور مثال در یک موتور ردیفی در کناره موتور و یا در موتورهای V شکل در دو طرف موتور قرار می گیرد.

به دلیل حرارت بالای این قطعه، روی آن یک سپر حرارتی میکشند تا از واردآمدن آسیب به سیمکشیها و اتصالات مجاور منیفولد جلوگیری شود. همچنین کاتالیزور، اکسیت ازت که مادهای سمی است را به گاز ازت که یک گاز بیخطر محسوب میشود، تبدیل میکند.

4. اگزوز: هنگامی که پیستون پایین به پایین ترین نقطه ، دریچه اگزوز باز می شود ، گاز اگزوز مرخص شده است ، و پیستون همچنان به رفتن به تخلیه گاز اگزوز اضافی. این درحالی است که در بازار خودرو فعلی، اسپورتیج SL را باید رقیبی برای خودروهای چینی دانست.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *