اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

برخی بر این باورند که لوله های بزرگتر اگزوز باعث زیبایی نمای عقب خودرو و افزایش شتاب خودرو می شوند، اما دانستن این نکته ضروری است که اگر اندازه هر یک از قسمت های سیستم خروجی دود، متناسب با سایر قسمت ها و طراحی خودرو نباشد، نه تنها افزایش شتاب اتومبیل را به همراه ندارد، بلکه دچار کاهش قدرت و شتاب نیز می شود.

در این مطلب قصد داریم که به علت کم شدن شتاب موتور سیکلت و روشهای رفع آن به طور مفصل و جامع بپردازیم، اما برای درک بهتر علل و روشها بهتر است که ابتدا به یک آشنایی اجمالی و تعریف مختصری از اجزا و قطعات موتور سیکلت بپردازیم.

علت کم شدن شتاب موتور سیکلت : موتور سیکلت یکی از وسایل نقلیهای است که به وسیله یک پیشرانه تامین کننده نیروی محرکه به عنوان یک وسیله برای جابهجایی افراد مورد استفاده قرار میگیرد.

بنابراین بهتر است با تهیه قطعات سبکتر برای موتور سیکلت خود وزن آن را کم کنید تا فشار از روی موتور برداشته شود؛ یعنی بهتر است تمام وسایل که باعث وارد شدن فشار اضافه و یا مقاومت در برابر جریان هوا میشود را حذف کنید.

یکی از عوامل مهم در کیفیت موتور سیکلتها سرعت یا شتاب آنها میباشد، به طور طبع تمام اشخاصی که از موتور سیکلت برای جابهجایی و عبور و مرور استفاده میکنند و یا متقاضی خرید این وسیله نقلیه میباشند، تمایل دارند که شتاب و قدرت موتور سیکلت آنها زیاد و مناسب باشد.

در خودروهای هیبریدی موازی، موتور درونسوز به صورت همزمان و موازی با موتور الکتریکی نیروی لازم برای حرکت خودرو را تأمین میکنند. است، به حرکت کشویی موتور کمک میکند. در این حالت سعی کنید سرعت خودرو را در تمامی حالات اعم از دور آرام و فول گاز به این حالت برسانید و به ویژه در دورهای ۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ حرکت نمایید.

موتور در دستگاه موتور سیکلت وظیفه کنترل کردن انتقال و سایر فرآیندهای مربوط به کار این وسیله نقلیه را بر عهده دارد، موتورِ موتور سیکلت از بخشهایی مثل شیر که نقش احتراق در گردش هوا و سوخت رسانی به قسمتهای دیگر موتور را دارد، تشکیل شده است.

4 – یدک کشی وسیله نقلیه بر خلاف مقررات و بدون رعایت احتیاط . کیلومتر شمار که به آن سرعت سنج نیز گفته میشود، یک وسیله دیجیتالی است که برای نشان دادن میزان سرعت و عملکرد چراغها و راهنمایی کردن راننده در وسط فرمان قرار میگیرد.

زیرا تا وقتی عامل اصلی خرابی ریشه یابی نشود صرفا تعویض کاتالیزور مشکل را حل نمیکند و پس از مدتی دوباره عملکرد آن را مختل می کند.

کاربراتور موتور سیکلت در واقع بخشی از موتور است که شامل شیرها، محفظهها و یک سری لولههایی میباشد که این مجموعه ذکر شده توانایی ترکیب و مخلوط کردن هوا و سوخت را در جهت کمک به موتور در فرآیند احتراق دارند.

هدرز چیست؟انجین آرتز هدرز انجین آرتز

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.